خانه / کولر آبی / مناسب ترین نوع کولر آبی خورشیدی

مناسب ترین نوع کولر آبی خورشیدی

در بازار سردرگم نشوید. با روش های انتخاب مناسب ترین نوع کولر آشنا شوید. شناخت کافی، بهترین گزینه خرید را پیش روی مشتری قرار می دهد. کولر آبی خورشیدی محصولی کارآمد و کمتر شناخته شده که شما را متعجب خواهد کرد.

اگر اطلاعات کافی در خصوص یک کالا نداشته باشیم چه می کنیم؟ در گذشته پرس و جو می کردیم امروزه جستجو می کنیم. همانطور که پرس و جوها به عنوان راهی برای رسیدن به مناسب ترین خرید بودند اما همواره بهترین نبودند، جستجوها هم اینگونه اند.
سرچ یا گوگل کردن یا همان گشت و گذار در فضای مجازی مثل چرخیدن در بازار و فروشگاه ها و مغازه های مختلف است. فقط کمی آسان تر شده است. نتیجه کار همان حجمه اطلاعات ناقص و گنگ است که بیشتر با هدف فروش محصول موجود انجام می شود.

این روند حتی در خرید کولر آبی که کالایی ساده در نوع خود است هم مشهود است. همواره اندازه بدنه و میزان هواددهی کولر آبی به عنوان ملاک های دسترسی به مناسب ترین کولر آبی مطرح بوده است. اما همین دو فاکتور نیز به صورت چشمی و حدودی بیان می شوند.
عدم توجه به محاسبات تاسیساتی در خصوص نقشه تخصصی بنا منتج به عدم دستیابی به مناسب ترین کولر برای استفاده می شود. قسمتی از ساختمان، منزل یا محل کار تبدیل به نقطه هوارسانی کولر آبی شده و آنچنان که باید خنک نمی شود. در نهایت نتیجه می گیریم که کولر آبی مناسب نیست. در این هنگام یا کولر بزرگ تر و با قدرت بیشتر و یا به کل کولر گازی می خریم. اگر باز هم جواب نداد بیشتر هزینه می کنیم تا به مناسب ترین گزینه از نظر حسی و تجربی برسیم.

حال آنکه تنها با دانستن چند نکته ساده و انجام یک محاسبات بر اساس نقشه ساختمان محل نصب می توان، حتی از همان کولر آبی هم بهترین نتیجه را گرفت. به عنوان مثال به صورت کلی و نه در همه موارد، کولر آبی تا توان ۵۰۰۰ BTU برای خنک سازی یک اتاق مناسب است. هواددهی ۷۰۰۰ به بالا برای ۳ اتاق یا یک منزل مسکونی متوسط و ۱۰۰۰۰ به بالا برای یک طبقه کامل مناسب است. البته باز هم تاکید می شود که این نکات جنبه اسمی و نظری دارند و همواره به مناسب ترین نتیجه ختم نمی شوند.

 

کولر آبی خورشیدی مناسب ترین برای ایران

عوامل بسیار از جمله نقشه سازه، آب و هوای منطقه و نیاز مصرفی در رسیدن به مناسب ترین نوع کولر آبی موثر است. در مناطقی که تابش خورشیدی مناسبی دارند شاید کولر آبی خورشیدی از هر نوع هواددهی که باشد، مناسب ترین است. کولر آبی خورشیدی در صورت نصب متناسب با مصرف، می تواند علاوه بر سرمایش مطبوع، بدون مصرف برق و هزینه های ثانوی فعالیت کند. اینکه در فصل گرما هزینه برق مصرفی تا یک چهارم یا یک ششم کاهش یابد، تعجب برانگیز است و کولر آبی خورشیدی را به مناسب ترین نوع کولر در مناطق گرم و خشک تبدلی می کند.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …