خانه / کولر آبی / قیمت کولر های آبی خورشیدی صنعتی

قیمت کولر های آبی خورشیدی صنعتی

برای خنک سازی محیط های صنعتی هم می شود از کولر آبی استفاده کرد. حتی می توان از کولر های خورشیدی این مدل هم سرمایشی با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ایجاد کرد.

سرمایش در برخی از محیط های صنعتی بسیار مهم است. بسته به محصولی که در محیط تولید می شود بایستی از ابزار خاص بهره گرفت. چیلرهای تراکمی گران قیمت با برج های خنک کن یکی از رایج ترین ابزار هستند. ایرواشرها که آن ها از نسل کولر آبی می دانند هم برای خنک کردن محیط های صنعتی مورد استفاده است. البته کولر های آبی صنعتی با توان هواددهی بسیار بالا نیز در مدل های مختلف سلولزی و پدباکس چند سالی است که متناسب با محیط های صنعتی تولید می شوند.
نقطه اشتراک تمامی این تجهیزات در کنار صنعتی بودن و قیمت بسیار بالای آن ها، توان مصرفی باورنکردنی آن هاست. به بیانی نه تنها باید هزینه ای هنگفت برای خرید آن پرداخت کرد بلکه روشن بودن آن ها نیز هزینه بر است.

راهکارهای مختلفی برای این مشکل تدبیر شده است که همگی قیمت زیادی به خود اختصاص می دهد. در این شاید بتوان گفت انرژی خورشیدی مناسب ترین راه است. مجهز کردن این ابزار به سیستم خورشیدی به دلیل نیاز به برق زیاد در نگاه اول شاید غیرممکن باشد. ایجاد نیروگاه خورشیدی برای تامین انرژی ابزار تهویه صنعتی خود پروژه ای گران قیمت است. اما می توان با خرید وسایلی مبتنی بر انرژی خورشیدی این مشکل را تا حد زیادی رفع کرد.
کولر آبی صنعتی خورشیدی یکی از این ابداعات است. کولر آبی خورشیدی می تواند بدون نیاز به شبکه برق فعالیت کند. صفحات خورشیدی تعبیه شد بر روی آن، این امکان را دارند که برق مورد نیاز خود را تامین نمایند.

 

استفاده کولر های خورشیدی در صنعت

ذکر این نکته مهم است که کولر آبی خورشیدی در مدل های صنعتی دارای انواع مختلفی است که از یک کارگاه کوچک تا یک سوله نسبتا بزرگ را پوشش می دهد. برای صنایع بسیار بزرگ تر هم کولر هوایی خورشیدی مورد استفاده است.این قبیل کولر خورشیدی در صنایع پتروشیمی بیشتر مورد استفاده است.
از جمله فناوری های خورشیدی دیگر که در بخش بزرگ تهویه صنعتی مورد استفاده است، می توان به آینه های CSP، موتور استرلینگ و بالاکش های خورشیدی اشاره کرد. البته برای مواقعی که تعویض یا جابجایی سیستم کولر مورد استفاده در جایگاه صنعتی مقرون به صرفه نباشد برای تولید برق خورشیدی در حجم بالا از این فناوری ها استفاده می شود.

تمامی کولر خورشیدی های یاد شده، در برابر کولر آبی خورشیدی صنعتی دارای قیمت خیلی بالایی هستند. طوریکه استفاده همزمان از چندین کولر صنعتی خورشیدی دارای قیمت نهایی پایین تری است. قیمت کولر آبی های خورشیدی از ۱۰ میلیون تا ۶۰ میلیون تومان متغیر است اما تکنولوژی های یاد شده در صورت پیاده سازی بومی دارای قیمت هایی در طیف ۷۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومان هستند. جهت خرید و دریافت مشاوره تخصصی در خصوص کولر های صنعتی آبی و خورشیدی می توان با مراکز تخصصی تولید و واردات این قبیل تجهیزات در ارتباط بود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …