خانه / کولر آبی / سرویس کولر آبی خورشیدی بالازن پلاستیکی

سرویس کولر آبی خورشیدی بالازن پلاستیکی

چرا و چگونه کولر آبی را سرویس کنیم؟ آیا مدل های بالازن و پلاستیکی یا خورشیدی هم مانند سایر نمونه های فلزی و گالوانیزه که در بازار خرید و فروش می شوند، باید سرویسکاری بشوند؟

نکته های همیشه و در خصوص تقریبا تمامی لوازم خانگی از یاد می بریم، سرویس به موقع آن هاست که یکی از شرایط نگهداری است. در صنعت و استفاده از تجهیزات صنعتی این مشکل با تعریف واحد نت که نگهداری و تعمیرات تاحدی رفع شده است. شاید به دلیل اهمیت این قبیل دستگاه ها و قیمت خرید بالای آن ها، نیاز به سرویس کردن و ایجاد شرایط جهت فعالیت در بهترین شرایط در این قبیل موقعیت ها محسوس تر است.

سرویس به موقع گوشی تلفن همراه، یخچال، کولر و بخاری به همان نسبت اهمیت دارد که سرویس تاسیسات ساختمان نپیر آسانسور، آب و فاضلاب و برق بنا از اهمیت برخوردار است. عدم توجه به هر کدام عواقب مختلفی را در بر خواهد داشت. از افزایش مصرف و تحمیل هزینه های مصرفی گرفته تا احتمال خرابی ناگهانی با خسارات سنگین مالی و در برخی مواقع جانی که به هیچ وجه قابل جبران نیست.

این توصیفات حتی در خصوص کولر آبی به عنوان یک وسیله ساده نیز مورد ایراد است. گرچه سرویس سالانه کولر آبی در حد شستشو و تعویض پوشال ها مدتی است که در میان جامعه به امری معمول تبدیل که خود فرد هم آن را انجام می دهد. اما این تعریف حقیقی سرویس کولر آبی نیست. بهتر است بدانیم که سرویس کولر آبی با توجه به مدل آن و تجهیزات به کار رفته در آن دارای تفاوت هایی که در صورت رعایت کردن آن ها، کولر آبی نه تنها در بهترین شرایط می تواند به کار سرمایش بپردازد بلکه افزایش طول عمر مفید کولر آبی را نیز در پی خواهد داشت.
یک سرویس مناسب شامل بررسی و ارزیابی بازده قطعات کولر آبی، میزان هواددهی، کانال کشی، توان مصرفی، تعمیر و تعویض قسمت های مورد نیاز می شود. این سرویس برای کولر آبی های مختلف اعم از دریچه بالا، جلو یا پایین؛ با بدنه های فلزی یا پلاستیکی و مدل های برقی و خورشیدی تفاوت بسیار دارد.

 

برای سرویس کولر خورشیدی چه کار کنیم؟

کولر آبی خورشیدی که جدیدترین ها در نوع خود هستند با اینکه شاید مصرف برق در آن ها به دلیل تولید برق خودکار توسط سیستم خورشیدی از اهمیت چندانی برخوردار نیست اما از نظر فنی مهم است. بهینه سازی و سرویس به موقع صفحات و اجزای خورشیدی کولر آبی می تواند نتیجه کار را بهبود دهد و طول عمر را افزایش دهد. به شرطی که سرویس توسط فرد متخصص و با ابزار مناسب صورت گیرد.
اگر از خنک سازی کولر آبی یا گازی خود یا حتی مصرف برق آن رضایتندارید، می توانید جهت دریافت خدمات مشاوره ای و درخواست مراجعه تکنسین متخصص برای سرویس و ارزیابی کولر با شرکت های فعال در این زمینه در ارتباط باشید.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …