خانه / کولر آبی / قیمت انواع کولر آبی خورشیدی مناسب با کیفیت

قیمت انواع کولر آبی خورشیدی مناسب با کیفیت

تولید انواع کولر خورشیدی با کیفیت در ایران آغاز شد. از جمله مدل های آن می توان به کولر آبی خورشیدی اشاره کرد که دارای قیمت خرید مناسب و مقرون به صرفه است.

نیاز به سرد کردن و خنک سازی منزل یا محل کار در کشوری گرم و خشک مثل ایران، امری بدیهی است. اما برخی باورهای عامیانه در خصوص لوازم سرمایشی مثل کولر سبب شده است که امروزه شاهد خرید انواع کولر بی کیفیت با قیمت های بسیار بالا به جای انواع کولر با کیفیت باشیم که در برخی مواقع حتی نیازی هم به چنین مدل هایی نیست. به عنوان مثال تجهیزات سرمایشی مثل فن کوئل یا کولر گازی که به جای آن ها اغلب کولر آبی های با کیفیت می توانند به خوبی فعالیت کنند، هم اکنون به خاطر برخی مسائل تجملاتی یا عد آگاهی فنی و مقاصد سودجویانه همه گیر شده است.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علاوه بر سودجویی برخی فروشندگان به جهت سود فروش بالا و تلاش جهت خالی شدن انبارها برای واردات بیشتر، استفاده از این ابزار که در بسیاری مواقع هم با کیفیت نیستند ولی از قیمت مناسب و کمی نسبت به برندهای این حوزه برخوردارند، نکات منفی جانبی هم به همراه دارد.

تولید انواع کولر آبی حدود ۵۰ سال است که در ایران آغاز شده و تقریبا با محصولی ۱۰۰ دردص بدومی روبرو هستیم حال آنکه بیش از ۹۰ درصد بازار کولر گازی و ابزار سرمایشی تبریدی تراکمی وارداتی هستند که اصرار بر خرید و استفاده از آن ها موجب کاهش توان تولید داخلی و خروج ارز از مملکت می شود. ار سویی استفاده از انواع کالاهای با قیمت بالا برای تهویه می تواند بر قیمت تمام شده ساخت بنا تاثیرگذار باشد و سبب افزایش قیمت مسکن نیز بشود. به طور نمونه در شهر شیراز قیمت هر متر مربع ساختمان با سیستم چیلر و فن کوئل حدود ۵۰۰ هزار تومان گران تر از بنا با کولر آبی است.
مشکل اساسی زمانی ایجاد می شود که تمامی شرایط فوق در خصوص قیمت توسط مردم مورد قبول قرار گیرد اما به سبب بهره گیری از انواع کولر و چیلر با کیفیت پایین و فیک، شاهد رشد چشم گیر مصرف برق و دامن زدن بر بحران انرژی باشیم. حال آنکه نمونه های بسیار با کیفیت ایرانی و ارزان قیمت مناسب نیاز واقعی مصرف کننده وجود دارد.

 

قیمت خرید کولر آبی خورشیدی

کولر آبی خورشیدی یکی از جدیدترین انواع کولر آبی است که گرچه نسبت به مدل های ساده کولر آبی قیمت بیشتری دارد اما به مراتب از لوازم مشابه قیمت مناسب تری داشته و با نصب سیستم خورشیدی بر آن، مصرف انرژی تقریبا صفر دارد. فناوری ساخت کولر آبی خورشیدی، به آب کمی نیز نیاز داشته و راندمان کاری بسیار مطلوب و مناسب برای خنک سازی در اغلب اقلیم ایران دارد. کیفیت ساخت کولر آبی های خورشیدی ایران به گونه ای است که مورد توجه بازرگانان کشورهای دیگر جهت صادرات قرار گرفته و به صورت میانگین حدود ۵ سال به طول عمر ۱۲ ساله کولر آبی افزوده شده است.
قیمت انواع کولر آبی خورشیدی در رنج ۳ الی ۲۰ میلیون تومان متغیر بوده و با توجه به سفارش و محل نصب قابل تعدیل یا افزایش خواهد بود. جهت کسب اطلاعات دقیق تر می توان با مراکز تخصصی صنعت تهویه و تاسیسات ساختمان برای دریافت مشاوره در ارتباط بود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …