خانه / کولر آبی / گارانتی کولر آبی خورشیدی بزرگ و پلاستیکی

گارانتی کولر آبی خورشیدی بزرگ و پلاستیکی

آیا می دانستید یکی از مزایای بزرگ انواع کولر خورشیدی، مدت گارانتی و بدنه پلاستیکی و مقاوم در برابر فرسایش های آبی آن است؟ چنین کولر آبی با بهره مندی از سیستم خورشیدی کاهش مصرف قابل توجهی را به همراه دارد.

گارانتی یا ضمانت پس از فروش یکی از جمله المان های مهم در هنگام خرید انواع کولر آبی است. در مفاد گارانتی بایستی به نکاتی مثل گارانتی خدمات پس از فروش، گارانتی الکترو موتور کولر آبی و پمپ کولر آبی و تجهیزات جانبی توجه شود. البته این موضوع در خصوص کولر خورشیدی دارای یک نکته اساسی دیگر هم هست. گارانتی تعویض و تعمیر پنل های خورشیدی که بسیار حساس و مهم در تبدیل انرژی خورشیدی برای استفاده کولر آبی است.

سیستم های خورشیدی در دو مدل کار می کنند. مدل های قدیمی که از کریستال های سیلیکونی بزرگ برای تبدیل استفاده می کنند که البته دارای گارانتی معتبری نیستند چرا که دانش تولید بومی آن ها در دسترس نیست و برای استفاده در کولر آبی خورشیدی که مناسب نیستند چون محل نصب کولر خورشیدی باعث روان شدن و حرکت کریستال ها می شود.

روش دوم استفاده از قطعات کوچک و ارزان بسته های سیلیکونی است که از ۴ عنصر تشکیل شده اند. این بسته ها به علت وجود تولید انبوه و پشتیبانی قطعات دارای گارانتی معتبر و مناسبی است. البته علی رغم تمامی مزیت هایی که در استفاده از کولر آبی خورشیدی برقرار است اما با توجه به هزینه تمام شده ۵ برابری تولید برق از انرژی خورشیدی در برابر برق شهری، هنوز اقبال زیادی از خرید کولر خورشیدی در کشور به عمل نیامده است.

علاوه بر تمامی موارد اشاره شده در بالا در خصوص گارانتی انواع کولر آبی، باید به جنس بدنه هم توجه شود که ویژگی تعیین کننده بزرگ است زیرا که با توجه به عملکرد کولر آبی احتمال فرمایش کولر آبی با بدنه پلاستیکی بسیار کمتر از کولر آبی با بدنه غیر پلاستیکی و فلزی است و این امر در اعتبار گارانتی نیز بسیار موثر است به ویژه در مورد کولر آبی خورشیدی که بایستی در برابر آب و همچنین تابش آفتاب خورشیدی مقاومت کند. انواع کولر آبی خورشیدی با بدنه های پلاستیکی و در اندازه های مختلف از کوچک تا بزرگ آماده عرضه و فروش  در سرتاسر ایران و جهان است.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …