خانه / کولر آبی / کارخانه ساخت کولر آبی خورشیدی با کیفیت

کارخانه ساخت کولر آبی خورشیدی با کیفیت

ویژگی های با کیفیت بودن ساخت یک کولر آبی چیست؟ آیا کارخانه ها تمامی این المان ها را رعایت می کنند؟ خورشیدی کردن کولر در کیفیت آن تاثیری دارد؟

کارخانه های ساخت کولر آبی، هر یک سیاست خاصی در تولید کولر خود اعمال می کنند. در عین حال همگی در مسیر رسیدن به محصولی با کیفیت قدم بر می دارند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار کولر را به خود اختصاص دهند. در این بین برخی بیشتر موفق هستند و برخی کمتر، این تفاوت به رعایت نکات یا ویژگی هایی باز می گردد که نشان از با کیفیت بودن یک کولر آبی بروز را دارد.

برنده نهایی کارخانه ای است که در ساخت کولر آبی های خود بتواند بیشترین ویژگی ها را جمع آوری کند. البته خریداری هم که به این کولر دست یابد نیز برنده خواهد بود. استراتژی برد-برد که در بازار خرید و فروش امروز جهان از اهمیت بسیاری برخوردار است. هر چند باید به این مساله نیز توجه کرد که تمامی ویژگی های با کیفیت بودن در یک محصول خاص جمع نمی شود. کارخانه ها و صنایع همواره برای برقراری کشش در بازار قدم به قدم به سمت با کیفیت بودن حرکت می کنند. حتی اگر تمام فناوری لازم برای اوج با کیفیت بودن را در دست داشته باشند.

 

کولر آبی با کیفیت چیست؟

در این متن به برخی از مهم ترین و جدیدترین المان های کولر آبی با کیفیت اشاره می کنیم. این موارد در هنگام خرید برای مشتری می توانند به عنوان کلیدهای طلائی نیل به کولر آبی با کیفیت محسوب شوند. برای کارخانه ها و تولیدکنندگان کولر هم به عنوان چک لیست مزیت های رقابتی بازار قابل طرح است.
اولین دسته مربوط ویژگی های ظاهری و کارکردی کولر آبی باز می گردد. تناسب جنس بدنه و ضخامت ورق گاوانیزه مورد استفاده با اندازه کولر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کولر های با کیفیت در اندازه کوچک از بدنه های پلیمری و پلاستیکی بهره می برند. در ابعاد بزرگ تر که بدنه فلزی است، بهتر است هر چه بدنه بزرگ تر می شود، ضخامت ورق مورد استفاده در ساخت هم بهبود یابد تا صدای کمتری از کولر آبی خارج گردد.

البته امروزه یکی از ویژگی های با کیفیت بودن ساخت کولر آبی در هر اندازه ای استفاده از بدنه پلیمری با طول عمر بالاست. هر چند در کولر های ساخت ایران کمتر به چشم می خورد و به جای آن از رنگ های الکترو استاتیک برای جلوگیری از خوردگی و افزایش طول عمر کولر آبی استفاده می شود.
از دیدگاه کارکرد، کارخانه های تولیدی با کیفیت، کولر آبی را در ۴ دسته پشت بامی، بالکنی، متحرک و پرتابل تولید می کنند. وجود هر ۴ نوع کولر آبی در خروجی ساخت کولر یا برند نشان از کیفیت آن برند دارد.

برخی المان های معمول تر نظیر برند ساخت موتور کولر و پمپ آب آن و همچنین میزان مصرف هر یک بر حسب وات نیز مهر تاییدی بر با کیفیت بودن کولر آبی است.
به صورت دقیق تر و به عنوان وجه تمایزهای جدی تر ساخت کولر آبی عناصری نظیر:

 • تنظیم دور موتور ۳ حالته ( کم، متوسط، زیاد)
 • وجود نمایشگر نشان دهنده دمای محیط
 • تایمر برای زمان بندی روشن و خاموش بودن کولر آبی
 • نشانگر تعویض پوشال
 • خاموش کن اتوماتیک کولر
 • سیستم سافت استارت یا روشن شدن بدون وارد آوردن شوک بار الکتریکی به کولر و شبکه برق
 • پوشال سلولزی یا پلیمری تراکمی
 • استفاده از رنگ اپوکسی در کف کولر که مستقیما با آب در ارتباط است
 • وجود خازن های استارتر و تعدیل کننده جریان برق
 • تجهیز شدن به سیستم یون سازی
 • ریموت کنترل
 • هشدار دهنده اتمام آب کولر
 • استفاده از تجهیزات الکتریکی برق مستقیم و اینورتر برای آن ها
 • و در نهایت مجهز بودن به سیستم خورشیدی
  از جمله مهم ترین عوامل مقایسه میان کیفیت ساخت کولر آبی های مختلف با یکدیگر است.

در تمامی نقطه قوت های مورد اشاره در بالا، وجود سیستم خورشیدی در ساخت کولر آبی از اهمیت دو چندانی برخوردار است. اغلب به چنین کولر های، کولر آبی خورشیدی اتلاق می شود. کارخانه های اندکی در ایران در کار ساخت کولر آبی خورشیدی فعالیت دارند. اما باید بدانیم که کولر آبی خورشیدی یکی از با کیفیت ترین کولر آبی های جهان است.
کولر آبی خورشیدی، توان تامین برق مورد نیاز خود را دارد. لذا کم مصرف ترین در نوع کولر آبی است. جدید بودن ساخت کولر آبی خورشیدی باعث شده است که بسیاری از ویژگی های توصیف شده در ساخت کولر توسط کارخانه های تولیدکننده رعایت شود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …