خانه / کولر آبی / کارخانه تولید کولر آبی خورشیدی کم مصرف اصفهان

کارخانه تولید کولر آبی خورشیدی کم مصرف اصفهان

به نظر شما، چرا کارخانه های تولید کولر آبی در اصفهان نوع خورشیدی کولر را که بسیار کم مصرف تر هستند، تولید نمی کنند؟

حرکت از نسل کولر آبی های پوشالی به سمت کولر آبی سلولزی، توانست بهبود فرایند خنک کنندگی این وسیله تهویه تبخیری را به همراه داشته باشد و بسیاری از کارخانه ها نیز به سمت تولید این نوع کولر آبی حرکت کردند و انواع کولر آبی سلولزی در مدل های مختلف را تولید کردند. اما مشکل مصرف انرژی در کولر آبی تغییری پیدا نکرد و فقط از نظر مدت زمان روشن بودن کولر آبی، با توجه به کاهش این مدت به دلیل سرمایش بهتر کولر آبی می توان به کم مصرف شدن آن اشاره کرد.

اما پیدایش و تولید انواع کولر آبی خورشیدی نوید تغییر و اصلاح الگوی مصرف انرژی را می داد. تولید چنین کولر آبی در شهرهایی که از نظر منبع خورشیدی بسیار غنی بودند نظیر اصفهان، یزد و کرمان می توانست حرکت انقلابی به همراه داشته باشد اما متاسفانه روند تولید در حد تولید سفارشی و کارگاهی باقی ماند.

شاید یکی از علت ها، هزینه تولید و در نتیجه هزینه نهایی فروش کارخانه کولر آبی خورشیدی برای کارخانه و مصرف کننده نهایی باشد که باعث شده به دلیل اختلاف قیمتی خیلی بالا مردم کمتر به سمت کولر آبی خورشیدی بیایند و کارخانه ها هم کمتر تمایل به تولید کولر خورشیدی داشته باشند، هر چند این مدل بسار کم مصرف تر از ار مدل کولر آبی معمولی باشد.

راهنمایی و ارائه مشاوره خریداران کولر آبی به نتایج اقتصادی و مالی آینده کولر آبی خورشیدی به خصوص در شهری مانند اصفهان می تواند عامل اساسی و ترغیبی به خرید چنین کولر آبی باشد. کم مصرف بودن کولر خورشیدی به معنی هزینه صفر مصرف در تمامی زمان ها خواهد بود. به بیانی در مدت یکسال استفاده می شود، هزینه صرف شده برای خرید کولر خورشیدی را مجدد به دست آورد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …