خانه / کولر آبی / پخش عمده کولر آبی خورشیدی بالکنی

پخش عمده کولر آبی خورشیدی بالکنی

مزیت عمده استفاده از کولر آبی بالکنی چیست؟ پخش هوای خنک در آن چگونه صورت می گیرد؟ آیا دارای مدل خورشیدی نیز می باشد؟

کولر آبی بالکنی چیست؟

کولر آبی بالکنی نوعی از کولر آبی ثابت است که دریچه هوای آن در بالا تعبیه شده است. به همین سبب به کولر بالازن هم معروف است.
تفاوت خاصی با کولر های دیگری که به صورت عمده در بازار توزیع می شود، ندارد. مگر اینکه دارای ۴ دریچه تبخیری است. کولر آبی بالکنی برای استفاده در فضاهای محدود نظیر بالکن یا طبقات پایین ساختمان جهت کاهش کانال کشی توصیه می شود.

پخش هوا در کولر آبی بالکنی چگونه است؟

به سبب وجود رابط تبخیری مثل پوشال در ۴ طرف کولر بالکنی، خنک سازی این کولر آبی حداقل ۲۵ درصد بیشتر از کولر آبی های دیگر است. در صورت نصب کولر بالکنی در مکان مناسب، با کاهش مقدار مسافت طی شده برای پخش هوا، افت کیفیت دمایی کمتری شاهد هستیم.
همچنین نصب کولر بالکنی در ارتفاع کمتر و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به آن، باعث مصرف برق کمتر، طول عمر بالاتر و راندمان کاری بهتر خواهد بود.

کولر آبی خورشیدی از نوع بالکنی

امروزه اغلب مدل های مختلف کولر آبی از نوع خورشیدی هم تولید می شود. کولر آبی بالکنی از این قاعده مستثنی نیست. در کولر آبی خورشیدی که به صورت عمده تولید و پخش می شوند، اغلب شاهد دریچه جلو هستیم اما کولر بالکنی هم به صورت سفارشی تولید می شود. مزیت مهم کولر آبی خورشیدی بالکنی در محل قرار گیری صفحات خورشیدی است.
در صورت نصب در محل اصلی کولر بالکنی، سیستم خورشیدی به صورت مجزا در پشت بام نصب می شود. می توان کولر آبی خورشیدی بالکنی در پشت بام هم نصب کرد. با ارتفاع دادن به صفحات خورشیدی، کولر آبی بالکنی در زیر سیستم خورشیدی قرار می گیرد. به عبارتی صفحات به عنوان سایبان کولر آبی بالکنی هم عمل می کنند.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …