خانه / کولر آبی / هزینه کانال کشی کولر آبی خورشیدی در کرج

هزینه کانال کشی کولر آبی خورشیدی در کرج

هزینه کانال کشی کولر خورشیدی با کولر آبی چقدر تفاوت دارد؟ آیا از قیمت آن در شهر کرج اطلاع دارید؟

یکی از مهم ترین عامل ها در زمان خرید و نصب کولر آبی، نحوه و نوع کانال کشی کولر آبی است. در ساختمان ها مختلف، با توجه به قدرت هوادهی کولر آبی و نوع بنا نحوه کانال کشی متفاوت خواهد بود و البته این چگونگی کانال کشی بر هزینه تمام شده نهایی در خرید کولر آبی تاثیرگذار است.

بهترین روش استفاده از کانال کشی دو منظوره داخلی است. در این حالت کانال کشی برای کولر آبی در زمان ساخت بنا و به صورت داخلی در داخل سقف و دیوارها به صورت داکتی انجام می شود. با این تفاوت نسبت به کانال کشی داخلی معمولی که برای نیمی از طبقات، کانال کشی از پشت بام به پایین و برای نصف پایینی طبقات، کانال کشی از پایین به بالا انجام می شود. در این طرح کانال کشی قسمت های فوقانی از کولر آبی دریچه جلو یا دریچه پایین استفاده می شود و  در بخش های تحتانی از کولر آبی بالا زن بهره گرفته می شود. مزیت اساسی این روش در ذخیره شدن سرمایش تولید شده توسط کولر در داخل ساختمان و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر کانال های کولر است. البته نباید از یاد برد که گرچه هزینه کانال کشی داخلی در ابتدا بیشتر از خارجی است اما در دراز مدت صرفه جویی هزینه ای در مصرف انرژی و استهلاک عمر کانال و کولر آبی خواهد داشت.

شیوه دیگر، کانال کشی بیرونی و از روی نماست که تمامی مراحل مشابه روش فوق است با این تفاوت که به علت کانال کشی از بیرون نما، کانال کولر در معرض تابش مستقیم نور خورشید است و راندمان سرمایشی کولر آبی کاهش پیدا می کند. مسلما در صورت امکان استفاده از کانال کشی نوع اول برای آب و هوای شهرهای ایران نظیر شهر کرج مناسب تر و از بهینگی بیشتری برخوردار است.

شایان ذکر است، توصیف های ارائه شده در بالا برای کولر آبی ساده است اما این روش برای کولر آبی خورشیدی هم مصداق دارد و می توان با روشی مشابه اقدام به کانال کشی برای کولر آبی خورشیدی در انواع مختلف نمود. استفاده از کولر آبی خورشیدی در مناطقی که از تابش انرژی خورشیدی مناسبی برخوردارند، از جمله شهر کرج از نظر هزینه برق مصرفی، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

مشاوره در خصوص محاسبات تاسیسات و نصب و راه اندازی تاسیسات سرمایشی مثل کولر آبی و کانال کشی آن و همچنین نحوه کار و هزینه انواع کولر خورشیدی در مقایسه با سیار انواع کولر، گام مهمی در کاهش هزینه های مربوط به تهویه مطبوع خواهد بود. با برقراری ارتباط با مراکز تخصصی تهویه مطبوع می توان از قیمت انواع کولر آبی و مدل های خورشیدی آن و هزینه های مربوط به راه اندازی و کانال کشی قبل از اقدامی اطمینان حاصل کرد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …