خانه / کولر آبی / نمایندگی کولر آبی کم مصرف خورشیدی

نمایندگی کولر آبی کم مصرف خورشیدی

آیا می توان انواع کولر آبی کم مصرف مثل کولر خورشیدی را با قیمت نمایندگی در بازار خرید کرد؟ این کم مصرف بودن تا چه حدی است؟

انواع کولر یکی مهم ترین لوازم رفاه خانواده در آب و هوایاقلیم گرم کشور ایران است. جالب است بدانید بر اساس آماره اداره برق ایران بیش از ۶۵ درصد خانوارها از انواع کولر آبی و گازی استفاده می کنند. به صورت دقیق تر، نزدیک ۹ میلیون دستگاه کولر در کشور وجود دارد که هر سال ۵۰۰ هزار کولر جدید به این آمار اضافه می شود. پس تولیدکنندگان و نمایندگی های فروش سهم نسبتا خوبی از بازار کولر را به خود اختصاص داده اند.

این نکته هم باید خاطر نشان کرد که کولر آبی کم مصرف تر از کولر گازی عمل می کند به طور میانگین در مدل های مختلفی که در نمایندگی ها به فروش می رسند، نسبت مصرف انرژی کولر آبی به گازی حدود ۵۰۰ وات در برابر ۲۰۰۰ وات است. همین امر هم سبب شده است که فروش کولر آبی در نمایندگی های مختلف بیشتر از کولر گازی باشد، هر چند نباید اختلاف قیمت دو نوع کولر را نیز در افزایش تعداد کولر آبی نادیده گرفت.

گفته شد که کولر آبی تقریبا کم مصرف تر است اما باز هم در بهترین شرایط یعنی کولر آبی با سطح مصرف بسیار کم یعنی برچسب انرژی A و نسل سلولزی، دارای میزانی مصرف انرژی است که اگر در فصل تابستان نیاز به کار مداوم داشته باشد خود به خود عنوان کم مصرف دیگر به آن تعلق نمی گیرد. به زبان ساده کولر آبی کم مصرف عبارتی آنی و لحظه ای در قیاس با سایر کولر آبی هاست اما در دراز مدت، چیزی تحت عنوان کم مصرف باقی نمی ماند.

پس آیا واقعا کولر کم مصرف شعار است و در هیچ نمایندگی وجود ندارد؟ جواب منفی است. شاید تا بیست سال پیش، کم مصرف واقعی نوعی تبلیغ دروغین محسوب می شد اما امروزه به مدد رشد علم بشر و پیدایش سیستم های خورشیدی ، جامه عمل به تولیدات کم مصرف پوشانده شده است. کولر آبی خورشیدی یکی از انواع تجهیزات برقی کم مصرف که در هر دو مقیاس کوتاه مدت و بلند مدت، کم مصرف عمل می کند. حتی می توان ابراز داشت که در بلند مدت کم مصرف واقعی نمود پیدا می کند. خرید انواع مدل های کولر آبی خورشیدی از طریق نمایندگی های فروش تولیدکنندگان این کولر خورشیدی برای عموم و در سرتاسر ایران مهیا شده است.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …