خانه / کولر آبی / مزایای کولر آبی خورشیدی هوشمند

مزایای کولر آبی خورشیدی هوشمند

آیا با تفاوت هاو مزایای بسیار ارزشمندو مقرون به صرفه کولر آبی هوشمند آشنایی دارید؟ اینکه این کولر آبی توانایی کار با انرژی خورشیدی را دارد، تنها یکی از مزیت های اساسی آن است.

کولر آبی، وسیله ای سرمایشی که سال های بساری است که مردم ساکن در مناطق گرم و خشک با آن و مزایای خنک سازی آن برای این مناطق آشنایی دارند. چرا فقط گرم و خشک؟ چون کولر آبی با سیستم سرمایشی تبخیری فعالیت می کند و هوای گرم و خشک را به داخل خود می کشد و در گذر از فیلترهای دریچه ها که قبلا پوشال بود و امروز پد سلولزی، گرمای هوا به آب موجود در این قسمت منتقل شده و تنها هوای سرد باقی مانده از طریق پره های حلزونی وارد اتاق یا سالن می شود. مسلما چنین عملکردی میزان رطوبت محیط را بالا خواهد برد پس نمی توان از کولر آبی در مناطق مرطبو استفاده کرد چون عملا فرایند انتقال گرما به درستی انجام نمی شود و فقط رطبوت هوای اتاق مورد استفاده بالا می رود به بیان عام تر هوای محیط دم می کند. این تجربه را می توان با استفاده از کولر آبی در یک محیط بسته به دست آورد.

اما علت اینکه به جای انواع کولر گازی که ار فعالیت هوشمند تری در سرمایش بهره می برد، هنوز هم مردم مناطق گرم و خشک از کولر آبی استفاده می کنند، مزایای رقابتی کولر آبی در قیاس با کولر گازی است. شاید هوشمند بودن و توان سرمایشی فوق العاده بالای کولر گازی از مزایای انواع مدل آن باشد اما مصرف برق کمتر و خنک سازی طوبتی و متعادل تر و البته قیمت خرید و فروش به مراتب پایین تر کولر آبی، از جمله مزایای مهم تمایل به خرید کولر آبی میان مردم است.

کولر آبی در حالت استفاده معمولی در فصل تابستان قیمت برق را تا ۴ برابر افرایش می دهد ولی کولر گازی اینورتر دار این مقدار را تا ۵ برابر و کولر گازی بدون اینورتر قبض برق را تا ۱۰ برابر افزایش خواهد داد. در هر صورت برنده رقابت مصرف برق کولر آبی است. شاید عدم مصرف آب یکی از مزایای کولر گازی باشد اما امروزه با استفاده از فناوری پد سلولزی در کنار تراکم پذیری کولر آبی، مشکل آب به کل حل شده است.

کولر تراکمی
کولر آبی خورشیدی هوشمند

کولر آبی سرمایش تبخیری ایجاد می کند یعنی هوای سردی که دارای رطوبت است لیکن کولر گازی با گرفتن گرمای هوای داخل محیط و انتقال آن به بیرون کار کرده و در دراز مدت باعث ایجاد هوای سرد و خشک می شود.

علاوه بر تمام مزایای مورد اشاره امروزه کولر آبی ها نیز هوشمند شده اند و دارای المان هایی نظیر کنترل از راه دور، فیلتر آب، فیلتر هوا، سنسور آب، پوشال های تبخیری سلولزی و پلیمری شده اند. فراهم آمدن سیستم خورشیدی در کنار تمامی مزایای هوشمند سازی فوق، امکان فوق العاده ای شده که مصرف برق کولر آبی که همیشه دغدغه مردم و کشور برای تامین و هزینه برق بوده است به کلی رفع شود.

امروزه با تجهیز کولر آبی تراکمی که یک نمونه هوشمند کولر آبی است، به پنل های خورشیدی، شاهد تولید محصولی فوق کم مصرف در صنعت کولر سازی و تهویه مطبوع با نام کولر آبی خورشیدی تراکمی هستیم که توانایی حل مشکلات بسیاری در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های پاک را دارد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …