خانه / کولر آبی / قیمت کولر آبی کم مصرف خورشیدی

قیمت کولر آبی کم مصرف خورشیدی

آیا با انواع قیمت کولر خورشیدی به عنوان وسیله ای کم مصرف آشنایی دارید؟ می دانید چه المان هایی در قیمت خرید کولر خورشیدی و مدل های مختلف آن از جمله نوع آبی آن تاثیرگذار است؟

انرژی خورشیدی منبعی بی پایان است که در کشور ایران بسیار یافت می شود. تابش خورشید به هر متر مکعب از زمین حدود ۱۰۰۰ وات توان تابشی تولید می کند. این عدد در کشور ما حدود ۸۵۰ وات است. به عبارتی در یکی از ایده آل ترین حالت های ممکن برای استفاده از انرژی خورشیدی قرار داریم. پنل های خورشیدی که در بازار داخلی وجود دارند، دارای راندمان ۱۲ تا ۱۷ درصدی هستند. به بیانی دیگر این تجهیزات خورشیدی می توانند در حات خوب تقریبا ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات برق تولید کنند. البته با توجه به تغییر زاویه تابش خورشید بایستی زاویه پنل ها نیز در طول سال تغییر کند. تا تابش عمودی به سلول خورشیدی داشته باشیم.

یکی از لوازم بسیار پرکاربرد و البته موثر در کم شدن مصرف برق در میهنمان، کولر آبی است. به کارگیری انواع کولر آبی که اغلب از نوع کم مصرف هم نیستند، در فصل تابستان مصرف برق کشور را ۶ برابر حالت عادی می کند.البته اگر از کولر آبی ها کم مصرف که به جای پوشال سوزنی از پد سلولزی استفاده می کنند یا حتی کولر آبی های هوسمند تراکمی می تواند این مقدار مصرف را کم تر هم بنماید اما با توجه به تولید محدود  قیمت بالای چنین کولر آبی هایی کمتر مورد استقبال قرار گرفته است.

اما کولر آبی خورشیدی به عنوان وسیله ای نوآورانه بسیار کم مصرف تر از کم مصرف ترین کولر آبی موجود در بازار است. کولر آبی خورشیدی با توان تامین برق مورد نیاز خود به صورت صددرصدی، عملا مصرف برق صفر دارد و تنها مصرف آب در این کولر وجود دارد. استفاده از همان فناوری های جدید پوشالی در کولر آبی خورشیدی، این وسیله را مدلی بی رقیب در میان کولر آبی ها می کند. همین مساله در تغییر قیمت کولر آبی خورشیدی نیز موثر است.

البته در قیمت گذاری کولر آبی خورشیدی، مولفه ها و المان های دیگر از جمله جنس بدنه که می تواند گالوانیزه، پلاستیکی و پلیمری باشد؛ کیفیت الکتروموترو و دینام دستگاه که می تواند با توان ثابت یا توان قبال تنظیم باشد؛ کیفیت پنل خورشیدی و توان آن و همچنین وجود یا عدم وجود ذخیره ساز برای مواقع عدم تابش خورشیدی در قیمت کولر آبی خورشیدی به صورت مستقیم دخیل است.

البته نحوه قرارگیری پنل خورشیدی بر روی کولر آبی خورشیدی، که معمولا روی سقف کولر قرار می گیرد و امکان تغییر جهت و زاویه برای آن وجود دارد؛ نسبه به کولر گازی خورشیدی که معمولا از پنل ثابت در آن استفاده می شود، مزیتی است که امکان افزایش راندمان آن را نسبت به هم خانواده خورشیدی خود افزایش می دهد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …