خانه / کولر آبی / قیمت کولر آبی خورشیدی در تهران

قیمت کولر آبی خورشیدی در تهران

قیمت نهایی خرید بهترین کولر آبی خورشیدی جهت تحویل در تهران چقدر است؟ این کولر خورشیدی شامل چه اجزایی می شود که در قیمت آن موثر است؟

اگر به سمت خرید کولر خورشیدی و بخصوص کولر آبی خورشیدی رفته باشید، احتمالا از تفاوت قیمتی آن با کولر آبی برقی متعجب شده اید. در این متن سعی داریم تا علل این تفاوت قیمت و توجیحات مناسب بودن قیمت خرید کولر آبی خورشیدی را به بحث بگذاریم.

کولر آبی برقی، از برق شبکه شهری برای کار استفاده می کند لذا برای فعالیت آن نیاز به پرداخت هزینه برق مصرفی است. این قیمت برق در شهر بزرگی چون تهران که دارای ساعت های پیک مصرفی زیادی است، موجب می گردد تا در فصل های گرم سال پول بیشتری بابت استفاده از نوع کولری حتی کولر آبی پرداخت شود.

کم مصرف ترین مدل های کولر آبی که قیمت بالایی هم نسبت به نمونه های ساده تر دارند، حداقل هزینه قیمت برق مصرفی را در زمانی از سال ۳ برابر افزایش می دهند این عدد برای سایر کولر آبی ها تا ۵ الی ۶ برابر هم افزایش می یابد. در یک حالت ساده اگر یک کولر آبی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان خریداری شود و در شهر تهران برای ۵ ماه به صورت مداوم استفاده شود، نیاز است تا برای آن حدود ۵۰۰ الی ۵۵۰ هزار تومان قیمت برق مصرفی پرداخت کنید. این عدد برای کولر آبی تراکمی که پیشرفته ترین مدل کولر آبی است از قیمت خرید ۸۰۰ به ۲ میلیون تومان و از قیمت مصرف رنج ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۰۰ الی ۲۵۰ هزار تومان تغییر می کند. اما در صورت مساله تفاوتی ایجاد نمی شود چرا بایستی سالانه بین ۲۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان جهت قیمت برق شهری پرداخت شود.

 

کولر آبی خورشیدی

اما در کولر آبی خورشیدی این مشکل به کلی بر طرف شده است تنها نیاز است که هزینه اولیه تقریبا بالا را انجام داده تا از ادامه پرداخت ها جلوگیری به عمل آید. کولر آبی خورشیدی گرچه قیمت نصب و راه اندازی بالایی دارد اما در مدت یک الی پنج سال که بستگی به میزان استفاده از کولر آبی دارد، هزینه اولیه بازگشت پیدا می کند.

علت گران قیمت بودن کولر آبی خورشیدی در ساختار کولر است، در ایرن کولر، از صفحات خورشیدی جهت تولید برق استفاده می شود که قیمت صفحه خورشیدی به تنهایی بین ۷۰۰ تا ۷ میلیون تومان متغیر است به این قیمت، اعداد مربوط به دستگاه ها و سیم کشی های مرتبط هم افزوده می شود. علاوه بر این در ساختار کولر آبی خورشیدی از موتور برق مستقیم استفاده می شود که توانایی کار با برق ۱۲ ولت را داراست. در برخی مدل های هم از اینورتر برای تبدیل برق تولیدی پنل خورشیدی به برق مورد استفاده کولر آبی استفاده می شود که این نمونه ها به مراتب گران قیمت تر هستند.

قطعا خرید و استفاده از کولر آبی خورشیدی در شهری مثل تهران بسیار مناسب بوده و در بازه زمانی کوتاهی مزایای اقتصادی زیادی به همراه خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …