خانه / کولر آبی / قیمت عمده کولر آبی خورشیدی هوادهی از بالا

قیمت عمده کولر آبی خورشیدی هوادهی از بالا

آیا با سیستم کاری کولر آبی های خورشیدی بخصوص در مدل های هواد دهی از بالا آشنایی دارید؟ سبک هوادهی کولر آبی چه تاثیر در قیمت آن به صورت عمده و جزئی دارد؟

سیستم کاری کولر آبی در هر مدلی که تولید شود در مجموع از نوع سرمایشی تبیخری است اما سبک هواد دهی کولر آبی می تواند در نوع هایی همچون هوادهی رو جلو، از پایین و از بالا باشد. کولر خورشیدی هم از همین روند تبعیت می کند. تنها تفاوت در کولر آبی خورشیدی در استفاده از سیستم انرژی خورشیدی جهت تولید برق می باشد. البته در برخی مدل به سبب استفاده از نوع خاصی از تجهیزات خورشیدی نیاز به الکتروموروهای متفاوتی نسبت به کولر آبی ساده وجود دارد.

در کولر آبی های موجود در بازار که از شبکه برق شهری استفاده می کند شاهد موتورهایی با توانایی کار با برق متناوب هستیم که بجز در کولر آبی صنعتی که از ۳ فاز بهر می گیرند، در سابر انواع با هر نوع هوادهی از اعم از بالا و پایین، موتور تکفاز استفاده می شود. اما کولر آبی خورشیدی همانطور که اشاره شد با توجه به ابزار انرژی از موتورهای ۳ فاز القایی و تکفاز مستقیم هم استفاده می شود.

تفاوت قیمت در کولر آبی ساده با خورشیدی به سبب وجود تجهیزات و ابزار آلات خورشیدی مازاد نظیر صفحات و پنل های خورشیدی و ذخیره سازها معمولا بیشتر است و در قیمت دهی به صورت عمده نیز قدرت مانور تا حدی محدوداز کولر آبی معمولی است. علت این امر نیز در وجود برخی قطعات با قیمت های وارداتی است.

از کولر آبی های هم رده، کولر آبی های خورشیدی با هوادهی از بالا در میان رده قرار دارند. به بیانی از کولر آبی های خورشیدی هوادهی از جلو، دارای قیمت نسبتا گران تری هستند اما گران ترین قیمت متعلق به کولر آبی خورشیدی با هوادهی از پایین است. علت تفاوت قیمت نیز در حجم تولید مدل های مختلف از جمله هوادهی از بالاست. البته کولر آبی با هوادهی از بالا در سال های اخیر که به نام بالازن و دریچه بالا یا بالکنی نیز شناخته می شود به سبب تغیر سبک معماری خانه ها شناخته تر شده و از استقبال بهتری برخوردار گردیده است. مسلما این روند بازار در قیمت عمده کولر آبی هوادهی از بالا تاثیر کاهشی خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …