خانه / کولر آبی / قیمت بهترین کولر آبی خورشیدی کم مصرف

قیمت بهترین کولر آبی خورشیدی کم مصرف

بهترین مدل کولر آبی معرفی شد. کولر خورشیدی با مصرف فوق العاده کم، راهکار صرفه جویی در قبض آب و برق است. قیمت انواع این وسیله قطعا مقرون به صرفه خواهد بود.

تغییر نرخ هزینه آب بهای مصرفی و قبوض برق طی سال های گذشته در ایران رشدی محسوس و تصاعدی داشته است. این امر در فصل های گرم سال که نیاز به وسایل برقی و تهویه مطبوع نظیر انواع کولر آبی و گازی، شدت بیشتری پیدا کرده است. از تعریف ساعت پیک بار مصرفی گرفته تا تصاعدی هزینه مصرف برای مشترکان پرمصرف و نهایتا این اواخر قعطی برق ناحیه ای آن هم در گرمترین ساعات روز؛ بحران کمبود آب و حتی نبود آب در برخی شهرهای کشور نیز گواه بحران انرژی است. اما چاره چیست؟ آیا می توان از کولر استفاده نکرد و هوای گرم را تحمل کرد و یا بهترنی راه حل برای اصلاح مصرف، کم کردن دور موتور کولر آبی و تنظیم دمای کولر گازی روی دمای ۲۵ درجه است یا تعطیلی ادارات دولتی در فصل تابستان؟ قطعا بهترین راهکار این ها نیست. تمامی این قبیل فعالیت ها تنها مرحمی بر روی زخم بحران انرژی و اصلاح الگوی مصرف است و مسلما در زمان های نچندان دور، چنین رفتارهایی برای جامعه انسانی به قیمت گرانی تمام خواهد شد.

یکی از بهترین روش ها، بازگشت به طبیعت است. شاید در ذهن این طور خطور کند که یعنی مثل اقوام بدوی زنگی کنیم و از لوازمی مثل کولر استفاده نکنیم؟ یا کمی پیشرفته تر، از بادگیرها در معماری منازل بهره ببریم؟ جواب منفی است. ساختار زندگی شهری و معماری امروزی چنین امری را بر نمی تابد. بازگشت به طبیعت همراه با تکنولوژی خواهد بود.

انرژی خورشیدی بهترین راه است. تامین انرژی از منبعی که بیشترین دسترسی به آن را در داخل داریم و روز به روز هم بیشتر دست می بیم. پیاده سازی سیستم های خورشیدی و انواع محصولات مبتنی بر انرژی خورشیدی روشی است که بوسیله آن می توان صرفه جویی مناسبی در مصرف برق در سطوح مختلف و مصرف آب مورد نیاز جهت تولید برق در سطح کلان داشت.

 

کولر آبی خورشیدی

از جمله تجهیزات خورشیدی می توان به کولر آبی های خورشیدی اشاره کرد که علاوه بر قیمت مناسب تر آن در قیاس با کولر گازی خورشیدی، می توان به توان تولید برق ۱۰۰ درصدی نسبت به تولید برق ۵۰ درصدی مشابه گازی و البته تولید کاملا داخلی کولر آبی خورشیدی و تناسب بیشتر کولر آبی خورشیدی با آب و هوای گرم و خشک ایران اشاره کرد. گرچه قیمت این محصول بالاتر از نمونه های ساده و رایج در بازار است اما در مدت زمانی کوتاه، این هزینه برگشت پذیر و بلکه سود آور خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

نمایندگی کولر آبی خورشیدی در تهران

نکاتی که در هنگام خرید کولر آبی در نمایندگی باید به آن توجه کنیم. کولر …