خانه / کولر آبی / فروش کولر آبی خورشیدی کم مصرف

فروش کولر آبی خورشیدی کم مصرف

هم اینک کم مصرف ترین کولر آبی تولید شده در ایران با قابلیت بهره وری از انرژی خورشیدی با قیمت خرید باورنکردنی در سراسر ایران قابل پخش و فروش می باشد. اما مشخصات این کولر آبی چیست؟

حدود ۵۰ سال است که تولید و فروش انواع کولر آبی در ایران به صورت داخلی آغاز شده و همواره شاهد پیشرفت های مختلفی در این صنعت بوده ایم. از تغییر در فناوری پوشال های و روی کار آمدن پدهای سلولزی و پلیمری تا تولید کولر آبی خورشیدی که برق مورد نیاز خود را از طریق تبدیل انرژی خورشیدی تامین می کند.

اخیرا علاوه بر کیفیت و طول عمر بدنه و قطعات کولر آبی، چگونگی مصرف و تاکید بر کم مصرف بودن نیز مورد توجه بسیار قرار گرفته است. به عبارتی رقابت در بازار فروش کولر آبی منعطف به هر چه کم مصرف تر بودن کولر آبی شده است. از تولید و فروش کولر خورشیدی که برق بسیار کمی مصرف می کند تا تولید حتی قطعات کم مصرف که حتی برق تولید شده توسط پنل های خورشیدی را کمتر مصرف کرده و بیشتر ذخیره سازی کنند.

نظیر این حقیقت را می توان در دستان پرتوان صنعتگران کولر ساز و با تولید کولر آبی با پمپ آب ۱۶ واتی دید. باید دانست که اغلب کولر آبی های فروش شده در بازار مجهز به پمپ آب ۶۵ واتی هستند و این کاهش مصرف به منزله ۶۰ درصد ذخیره انرژی است. البته شایان ذکر است که پمپ های ژاپنی که به عنوان کم مصرف وارد بازار خرید و فروش ایران می شدند با توان ۴۰ وات در ساعت کار می کردند که گر چه در قیاس با نمونه های داخلی کم مصرف بودند اما تا ۱۶ وات راه بسیاری دارند.

این کولر آبی که با برند آفتاب الکتریک به فروش می رسد دارای دور موتور ۱۴۰۰ دور در دقیقه، توان مصرفی موتور ۱۳۰ وات در ساعت و با هوادهی ۲۵۰۰ متر مکعب بر ساعت و همچنین بازدهی تبخیری ۸۵ درصدی کار می کند. ابعاد این کولر آبی پنجره ای ۸۸*۷۳*۷۳ سانتیمتر است که به سلول خورشیدی کوچکی مجهز می شود.

عمر مفید کولر آبی کم مصرف خورشیدی در صورت رعایت نات نگهداری حدود ۲۰ سال خواهد بود که شامل ۳ سال ضمانت پس از فروش می شود. از جمله نکاتی که می توان در هنگام فروش کولر آبی برای رسیدن به این طول عمر اسمی یاد آور شد می توان به نصب کولر در ضلع جنوبی ساختمان و پشت به باد و در راستای تابش خورشیدی جهت حداکثر بهره وری از انرژی خورشیدی همراه با نصب سایه بان روی بدنه کولر اشاره کرد. کولر آبی مورد اشاره برای زیر بنای کمتر از ۱۰۰ متر مناسب است.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …