خانه / کولر آبی / فروش کولر آبی خورشیدی خانگی

فروش کولر آبی خورشیدی خانگی

کولر خانگی چیست؟ آیا مدل خورشیدی هم دارد؟ فروش این مدل کولر به چه صورتی است؟ تفاوت آن با محصولات مشابه و هم رده در چه چیزی قرار می گیرد؟

کولر یا خنک کننده در دو خانواده تبخیری و تبریدی تقسیم بندی می شود. کولر های تبخیری اساسا بر اساس سرمایش تبخیری و انتقال گرمای هوا خارح به آب موجود در بستر تبخیر که اساسا پوشال است، کار می کنند. نام معمول کولر تبخیری همان کولر آبی است که بیشتر در مناطق گرم و خشک یا خشک و سرد استفاده می شود. کولر آبی به علت تولید رطوبت بالای ناشی از عملکرد آن، برای مناطق مرطوب به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در سرزمین ایران به سبب آب و هوای غالب خشک آن، کولر آبی یکی از پراستفاده ترین لوازم تهویه خانگی محسوب می شود.

کولر تبریدی بر اساس انتقال گرمای داخل به گاز مبرد موجود در شبکه سرمایشی کولر و انتقال آن به خارج از فضای استفاده، فعالیت می کند. یکی از نام آشناترین انواع چنین کولری، کولر گازی و اقسام آن شامل اسپیلت یا اسپلیت دیواری، ایستاده و پرتابل است. البته تجهیزات دیگری نظیر فن کویل و چیلر نیز که طی سال های اخیر با استقبال گسترده ای در صنایع تهویه مطبوعی خانگی روبرو بوده است، نیز بر همین منوال کار می کنند.

هر دو نوع کولر، فرایند تهویه را مبتنی بر جابجایی هوا یا همرفت برای بدن انسان انجام می دهند با این تفاوت که انواع کولر آبی هوای بیرون را سرد کرده و به داخل می دمد ولی کولر گازی، گرمای دمای داخل را جذب کرده و به بیرون منتقل می کند. این نکته هم باید خاطر نشان کرد که هر دو خانواده دارای اقسام خانگی توان پایین و مناسب متراژهای کوچک تر و نمونه های صنعتی برای مصارف خاص هستند.

استفاده از سیستم های خورشیدی در انواع کولر، مدت زمانی است که آغاز شده است و هر یک مزیت و عیب مربوط به خود را داراست اما در نهایت کولر خورشیدی، منتج به صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های مربوط به برق مصرفی می شود. این تفاوت به حدی چشم گیر بوده است که روند فروش بازار در بسیاری از کشور به سمت خرید و فروش کولر خورشیدی با سرعت بالا در حال تغیییر است.

استفاده از کولر خورشیدی بویژه در مصارف خانگی دارای توجیه اقتصادی بسیاری مطلوبی برای مصرف کننده نهایی است. در دیدگاه کلان با توجه به تعدد مصرف کننده خانگی نسبت به صنعتی، صرفه جویی قابل توجهی در سطح ملی خواهد داشت. مراکز فروش تجهیزات و خدمات تهویه مطبوع آماده همکاری با تولیدکنندگان کولر خورشیدی و فروش و صادرات آن به سراسر جهان هستند.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …