خانه / کولر آبی / فروش کولر آبی با سلول خورشیدی

فروش کولر آبی با سلول خورشیدی

چرا باید یک کولر آبی که با سلول خورشیدی مجهز شده بخریم؟ آیا چنین کولری در بازار به فروش می رسد؟ قیمت خرید این کولر چند است؟

اگر در یک ظهر تابستانی وارد خانه شوید و وسیله ای برای سرد کردن هوا نداشته باشید، چه حسی پیدا می کنید؟ حتما پیش آمده است که گاهی کولر آبی یا کولر گازی منزل شما خراب شده است یا اینکه برق ساختمان شما قطع شده و امکان استفاده از کولر را نداشته اید. و یا کولر شما کارایی کافی برای سرد کردن فضای شما را نداشته است. چقدر کلافه بودید؟ چند بار برای بهتر شدن حال خود دوش گرفته اید اما بی اثر بود؟

گاهی راه حل برخی مسائل به طور ساده ای در دسترس است اما درگیر اثر سندروم پشم گاو تراشی یا یاک شیوینگ (yak shaving) می شویم. یعنی چه؟ با دو مثال کاملا مشخص می شود؟

در یک مثال کلاسیک، فرض کنید می خواهید ماشین خود را بشورید ولی می فهمید که شیلنگ آب شما کهنه و فرسوده بود و پاره شده است. با خود می گویید می روم و یک شلنگ جدید از سوپر آن سمت رودخانه می خرم اما برای رسیدن به آنجا باید از پلی عبور کنم که عوارضی دارد، پس نمی ارزد. اینجاست که تک تک سلول های شما به فکر می افتد و تلاش می کند که راه حلی بیابد. ناگهان به ذهن شما خطور می کند که چرا از کارت تخفیف عوارضی همسایه ام که فرزندش دوست صمیمی پسر من است و چند روز پیش متکای پشمی خود را به بچه من قرض داد، استفاده نکنم. اما می دانید که همسایه به شرطی به شما کمک می کند که متکای پسرش را پس بدهید. از سمتی هم می دانید کودک شما خراب کاری کرده و متکا را پاره کرده است، پس نتیجه می گیرد، بروید و برای ترمیم آن، پشم گاو بتراشید. در نهایت می بینید شب شده است و هنوز ماشین را نشسته اید. در حالیکه همان ابتدا می توانستید یا کمی هزینه کنید و شلنگ نو را با احتساب هزینه عوارضی بخرید یا اصلا ماشین را با سطل آب بشورید.

حال این داستان در روز گرم تابستانی که کولر آبی نداریم هم بروز می کند. برای هوای مطبوع چه کارها که نمی کنیم از خرید لوازم مشابه و صرف هزینه های دوباره بگیرید تا پرداخت فبض های برق میلیونی، همه و همه راه هایی هستند که یا ما را در زمان دیگر در تجربه شرایط مشابه قرار می دهد یا اینکه حداقل یک روز کلافگی و گرمای شدید را عاید ما می کند. پس چرا کاری نکنیم که از تجربه گرمی خورشید حتی برای لحظه ای در منزل یا محل کار پیشگیری نکنیم.

به جای خرید کولر آبی یا کولر گازی های معمولی که در بازار به فروش می رسند، می توان کولر آبی را تهیه کرد که با انرژی خورشیدی کار می کند و هیچ وقت از کار نمی افتد. این کولر آبی خورشیدی با داشتن سلول خورشیدی که روی آن سوار است قادر به تامین برق خود به صورت بی وقفه می باشد. قیمت فروش کولر آبی خورشیدی تفاوت چندانی با یک کولر گازی پرمصرف ندارد، اما خیال انسان را از پول برق مصرفی و از کار نیافتادن آن راحت می کند.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …