خانه / کولر آبی / فروش اینترنتی کولر آبی خورشیدی بزرگ

فروش اینترنتی کولر آبی خورشیدی بزرگ

اگر فروش انواع کولر آبی خورشیدی در اندازه های بزرگ و کوچک و در روش های مختلف حضوری و اینترنتی به صورت عمده و سراسری صورت گیرد، چه تاثیری در کاهش مصرف برق خواهد داشت؟

استفاده و فروش انواع وسایل خنک کننده نظیر کولر آبی و گازی در سرتاسر جهان همراه با تغییر وضعیت آب و هوایی و پدیده گرم شدن کره زمین و همچنین با رشد اقتصادی مردم افزایش چشم گیری داشته است. این به معنی افزایش مصرف انرژی برقی و آبی است. با نگاهی دقیق تر، کولر آبی مصرف برق و آبی بالا دارد. از سمتی کولر گازی و سایر تجهیزات مبرد بزرگ هم علاوه بر مصرف برق بالا به نوعی عمل می کنند که باعث افزایش بیشتر اثرگلخانه ای و گرمای زمین می شود. چرا؟ این کولر های خنک ساز بزرگ در واقع گرمای داخلی فضاهای گرم را گرفته و به بیرون منتقل می کنند.

با جستجویی ساده در فضای اینترنتی اطلاعات مجازی به اعداد و ارقم بزرگی برمی خوریم که نگرانی در استفاده از کولر برای خنک سازی در سطح جهانی را نشان می دهد. به گزارش امریکن ساینتیست، حدود ۸۷ درصد از امریکایی ها از کولر گازی استفاده می کنند که معادل ۱۸۵ میلیارد کیلو وات ساعت استفاده از شبکه برق شهری است. همچنین رشد فروش انواع کولر با حجم هوادهی بزرگ در کشورهایی مثل چین، هند و اندونزی با تراکم جمعیتی بالا نیز در حال افزایش است.

مسلما ادامه فروش هر چه بیشتری کولر در این کشورها جای نگرانی برای آینده ایجاد می کند. اما این بین راهکاری مفید و اساسی وجود دارد. اینکه برق مصرفی کولر ها به جای تامین از شبکه توزیع برق شهری که خود با هدر رفت آب در حجمی بزرگ در سدها تولید می شود؛ با استفاده از انرژی خورشیدی به دست آید. راهکار این پیشنهاد در استفاد از کولر خورشیدی است.

البته نباید از یاد برد که برخی از کشورهای جهان در حال حاضر بخش بزرگی از برق مورد نیاز را با استفاده از انرژی خورشیدی و نیروگاه های برق خورشیدی تامین می کنند. از جمله آن ها می توان به ایالات متحده، ژاپن و عربستان سعودی اشاره کرد. اما این معنی رفع نگرانی در سطح کلان و بزرگ بین المللی نیست. بخصوص برای کشور ایران که در کمربند زرد بیابانی قرار دارد، چنین روندی می تواند باعث بزرگ شدن مناطق خشک و گرم شود. پس برای شروع بسیار مناسب است که استفاده و فروش کولر خورشیدی را در ایران آغاز کنیم.

 

کولر خورشیدی آبی و گازی

باید دانست که کولر خورشیدی هم در دو گروه کولر خورشیدی آبی و کولر خورشیدی گازی تقسیم بندی می شود. اما کدام یک بهتر است؟ جواب به این سوال با توجه به دو نکته باید مدنظر قرار گیرد.

از نظر امکانات سرمایشی و جلوه ظاهری مسلما کولر خورشیدی گازی دارای ارجحیت بیشتری است ضمن اینکه با قیاس قیمتی هر دو نوع کولر، باز هم کفه ترازو از منظر مقرون به صرفه بودن قیمت فروش، به سمت نمونه کولر گازی خوشیدی است. اما از دیدگاهی دیگر که شامل یک مجموعه از نکات ریز اما کاربردی می شود، می توان نتیجه بهتری برای خرید و فروش انواع کولر خورشیدی گرفت.

  • ابتدا بهتر است بدانیم که استفاده از کولر گازی خورشیدی به سبب نوع عملکرد، تغییر مهمی در جلوگیری از افزایش گرمای جهانی زمین نخواهد داشت، زیرا این کولر، حجمی بزرگ از گرمای داخل فضاهای سربسته را مجددا وارد هوای خارج از این محیط ها می کند.
  • دوم اینکه نوع آبی کولر خورشیدی، با قبول این مساله که از انرژی آبی استفاده می کند اما در مدل خورشیدی کاملا خودکفا بوده و به برق شهری نیاز ندارد این درحالیست که کولر خورشیدی گازی تنها ۳۰ تا ۵۰ درصد برق خود را از طریق پنل خورشیدی تولید می کند.
  • در نهایت اینکه برای کشور ایران که حدود ۷۰ درصد از آن را ماطق گرم و خشک و معدل را فرا گرفته است، فروش کولر آبی خورشیدی می تواند گزینه مناسب تری برای سردسازی هوا باشد و تنها در مناطق مرطوب شمال و جنوب ایران است که احتمالا نیاز به فروش کولر گازی خورشیدی بیشتر باشد اما در هر صورت با توجه به حجم بزرگ آبی و هوایی ایران، فروش کولر آبی خورشیدی می تواند بهترین انتخاب جهت اصلاح الگوی مصرف انرژی باشد.

برای دریافت مشاوره در خصوص فروش انواع مدل های مختلف کولر خورشیدی می توان با مجموعه های تولید و فروش این قبیل کولر از روش های مختلف از جمله اینترنتی ارتباط گرفت.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …