خانه / کولر آبی / عرضه و تولید انواع کولر آبی خورشیدی

عرضه و تولید انواع کولر آبی خورشیدی

چرا عرضه تاسیسات مبتنی بر انرژی خورشیدی به جایگاه اصلی خود در ایران نرسیده است؟ آیا قیمت تولید انواع محصولات نظر کولر آبی خورشیدی در کاهش عرضه تاثیر داشته است؟

برق سبز یا همان تولید برق از انرژی خورشیدی یکی از بهترین راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی است که مشکلات تولید و عرضه برق شهری به مشترکان را به شدت بهبود خواهد بخشید و در طولاتی مدت و با همه گیر شدن انواع تجهیزات خورشیدی بخصوص لوازم پر مصرفی نظیر کولر آبی، می توان شاهد کاهش هزینه تولید برق برای کشور و توسعه و عرضه هر چه بهتر آن به مناطق محروم بود و همچنین در مقاطع مختلف زمانی دیگر جدول های زمانی قطع برق رخ ندهد.

گرچه تولید و عرضه انواع تاسیسات خورشیدی نظیر کولر آبی، کولر گازی، آبگرمکن، اجاق گاز، یخچال و سیستم های روشنایی هم اکنون در بسیاری از کشورها به وقوع پیوسته است اما به سبب هزینه های تولید بسیار بالای چنین محصولاتی و همچنین بومی سازی نشدن تولید لوازم خورشیدی و متعلقات آن ها، استفاده از آن ها در ایران با استقبال مواجه نشده است زیرا ار یک سو قیمت بالای محصول در قیاس با نمونه های مشابه که به سبب واردات آن به وجود می آید و از یک سو عدم پشتیبانی قطعات و اطمینان از عملکرد دستگاه، عرضه آن در بازار را با مشکل واجه کرده است.

راه حل این موضوع تجهیز منازل به شبکه برق خورشیدی، که البته هزینه بسیار بالایی دارد و شاید با افزایش هزینه قطعات و لوازم جانبی خورشیدی این هزینه مقرون به صرفه نباشد. طبق نظر برخی کارشناسان هزینه برق مصرفی یک خانواده در ایران سالی ۱ میلیون به طور متوسط است، در حالیکه هزینه راه اندازی برق کلی منزل با پنل خورشیدی حدود ۷ میلیون تومان به صورت حداقل است. گرچه در دراز مدت این هزینه قابل جبران و نرخ بازگشت خوبی خواهد داشت اما با توجه به اوضاع اقتصادی حاکم بر جامعه شاید کمتر کسی به سمت اجرای برق خورشیدی به صورت شخصی حرکت کند که خود مهم ترین عامل در عرضه اقلام خورشیدی است.

اما آیا بن بست استفاده از برق سبز خورشیدی در ایران قابل عبور می شود؟ یا باید به دلیل مشکلات تولید و عرضه، چشم خود را روی استفاده از انرژ لایزال خورشیدی ببندیم؟ بهتر است بدانیم برخی از محصولات خورشیدی در ایران قابل تولید و عرضه با قیمت و شرایط مناسب است. استفاده همین حداقل هم می تواند گامی به سوی نهادینه کردن استفاده از برق خورشیدی باشد. به گفته کنفسیوس به جای لعنت به تاریکی، شمعی روشن کن.

کولر آبی از جمله لوازم برقی است که نزدیک به نیم قرن است که به صورت داخلی و بدون نیاز به واردات در کشور تولید و عرضه می شود. با توجه به اقلیم جغرافیایی گرم و خشک ایران، استفاده از کولر آبی در ایران فراگیر بوده و در فصل گرم، اوج مصرف را به خود اختصاص می دهد. تولید انواع خورشیدی کولر آبی مدتی است که آغاز شده است و در قیاس با هزینه مورد نیاز به خورشیدی کردن کل برق یک خانه، خرید کولر آبی خورشیدی که به صورت داخلی تولید می شود، دارای صرفه اقتصادی است.

خرید و عرضه مستقیم انواع کولر خورشیدی در اسرع وقت در سراسر کشور قابل انجام است. کافی است تا مراکز پخش و فروش کولر آبی در تماس باشید.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …