خانه / کولر آبی / ظرفیت کولر آبی خورشیدی صادراتی

ظرفیت کولر آبی خورشیدی صادراتی

ظرفیت کولر آبی به چه معنی است؟ این مقدار در مدلی خاص مثل کولر آبی خورشیدی چگونه است؟ چگونه مشتری صادراتی را در این خصوص راهنمایی کنیم؟

ظرفیت کولر کوتاه شده اصطلاح ظرفیت هوادهی کولر در دقیقه بر حسب فوت مکعب است که بر روی بدنه کولر با حروف اختصاری CMF نمایش داده می شود. در عمل به حجم هوایی که کولر آبی می توان از بیرون توسط توربین داخلی خود مکش کند، آن را با فرایند سرمایش تبخیری خنک نماید و به داخل اتاق یا فضای مورد استفاده بدمد، ظرفیت کولر می گویند.
در بازار اعداد زیادی را در هنگام خرید کولر شنیده ایم. مثلا کولر آبی ۷۰۰۰، اما این عدد به چه معنی است؟ در ایران که واحدهای محاسباتی مساحت و حجم بر حسب متر مربع و مکعب است، این عدد کاملا بی معنی است. نیاز به تبدیل دارد.

 

محاسبه ظرفیت کولر آبی

برای این منظور یک معادله دو طرفه ساده وجود دارد. یا اینکه فضای مورد نظر خود را به از متر مربع به فوت مکعب برسانیم. یا بر عکس ظرفیت کولر آبی را به متر مربع تبدیل کنیم. در روش اول، متراژ بر متر مربع رو بر ۰٫۰۲۷ تقسیم و در ۲ ضرب می کنیم تا به ظرفیت کولر آبی مناسب برای مکان مورد نظر برسیم.
در روش دوم، ظرفیت کولر آبی را در ۰٫۰۲۷ ضرب کرده و بر ارتفاع سقف از کف اتاق که معمولا بین ۲ تا ۳ متر است، تقسیم می کنیم. قسمت آخر یعنی ارتفاع کف از سقف محل استفاده بسیار مهم است.

ظرفیت موجود در خصوص کولر آبی، شامل ظرفیت هوادهی ۵۰۰، ۲۰۰۰، ۲۵۰۰، ۲۸۰۰، ۳۰۰۰، ۳۵۰۰، ۴۰۰۰، ۴۵۰۰، ۵۰۰۰، ۵۵۰۰، ۶۰۰۰، ۶۵۰۰، ۷۰۰۰، ۸۰۰۰، ۸۵۰۰، ۹۰۰۰، ۱۲۰۰۰ و ۱۳۰۰۰ می شود. از این بین ظرفیت های خانواده ۲۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۷۰۰۰ از جمله پر فروش ترین کولر آبی ها هستند. به همین سبب تولید بیشتری از این قبیل ها ظرفیت های صورت می گیرد. حتی در مدل های خاص تر مثل کولر آبی خورشیدی شاهد تمرکز تولید بر ظرفیت های خانواده ۵۰۰۰ و ۷۰۰۰ به صورت عمده هستیم.
خوشبختانه کولر آبی خورشیدی به سبب ویژگی های خاصی که دارد از جمله امکان کار با برق مستقیم و وجود اینورتر در برخی مدل های آن، امکان تغییر ظرفیت در کولر وجود دارد.

در خصوص فروش و مشتری های صادراتی خارج از ایران، بایستی آشنایی اندکی با واحد محاسباتی کشور مقصد داشته باشیم. هر چند اغلب جای دنیا از واحد مشترک با ایران استفاده می کنند. لذا در هنگام کار با خریدار صادراتی بهتر است، به جای بیان ظرفیت کولر به صورت خام، راهنمایی و معادل سازی های بهتری صورت گیرد.
فرمول های بالا در فروش عمده و بدون توجه به نیاز مشتری جوابگوست. اما برای محاسبه دقیق تر ظرفیت مناسب با متراژ محل استفاده، معادلات و فرمول های پیچیده تری هم وجود دارد که تخت عنوان محاسبات تاسیساتی و با نرم افزارهای خاص خود اجرا می شود. شرکت متخصص در فروش و فعالیت های صادراتی تجهیزات تهویه مطبوع، در فرایند خرید، مشاوره های محاسباتی مفیدی از این قبیل را به صورت شخصی سازی شده با نیاز مشتری ارائه می دهند تا خریدار به بهترین گزینه خرید دست یابد.
این مهم در خصوص محصولات حساس و گاهی گران قیمت نظیر کولر آبی خورشیدی، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …