خانه / کولر آبی / ظرفیت هوادهی کولر آبی بالازن خورشیدی

ظرفیت هوادهی کولر آبی بالازن خورشیدی

عددهای ۴۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۷۰۰۰ در کولر آبی به چه معناست؟ چگونه ظرفیت هوادهی مناسب کولر را انتخاب کنیم؟ این اعداد و محاسبه آن ها در مدل های بالازن و خورشیدی به چه صورتی است؟

ظرفیت هوادهی به معنی میزان هوایی است که از دهنه کولر آبی توسط فن و الکتروموتور به داخل فضای مورد نظر دمیده می شود. به طور عام، قدرت وزش باد کولر آبی است. یعنی وقتی که در فاصله نزدیک از دهنه کولر آبی قرار می گیرد، چه باد با چه قدرت و خنکی به شما می وزد.
ظرفیت هوادهی با عبارت cmf بر روی بدنه کولر آبی نمایش داده می شود. واحد مهندسی آن هم فوت مکعب در دقیقه است. اما چیزی که ما در ایران لازم داریم، مترمکعب و در نهایت متر مربع بر دقیقه است تا بتوانیم کولر آبی مناسب برای خانه یا محل کار خود بخریم.

برای محاسبه و تبدیل ظرفیت هوادهی مندرج روی کولر آبی ها که همان عددهای ۴۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۷۰۰۰ و امثال آن است که در هنگام خرید کولر آبی مطرح می شود، چندین روش وجود دارد. در این متن ساده ترین آن را بیان می کنیم.
متراژ محل نصب کولر آبی را بر عدد ۰٫۰۲۷ تقسیم کنید و در ۲ ضرب نمایید. بدین صورت ظرفیت هوادهی مناسب کولر آبی مورد نیاز شما به دست می آید. به عنوان مثال برای یک خانه ۹۰ متری به ظرفیت هوادهی ۶٫۶۶۶ می رسیم. یعنی بسته به سلیقه و آب و هوای منطقه می توان کولر آبی با ظرفیت هوادهی ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ خریداری کرد.

البته این ظرفیت هوادهی کاملا اسمی بوده و در عمل شاید حداکثر ۸۰ درصد توقع مشتری را برآورده کند. سایر عوامل مثل محل نصب، میزان تابش آفتاب و جنس بدنه، پوشال مورد استفاده، مدل و فناوری ساخت کولر آبی هم در افزایش راندمان بسیار اثرگذار است. فرمول بالا فقط به عنوان ابزار اصطلاحا دم دستی برای مشتری در هنگام خرید مطرح است. برای اطلاع دقیق از بهترین کولر آبی می بایست با شرکت های تخصصی که فعالیت مشاوره، فروش، حمل و نصب کولر آبی را انجام می دهند، در ارتباط بود.

 

کولر آبی خورشیدی

این قبیل مراکز با توجه به نیاز مشتری علاوه بر محاسبات دقیق که شامل تعداد کولر مورد نیاز با ظرفیت های هوادهی آنها برای رسیدن به آسایش حرارتی با حداقل مصرف انرژی می شود؛ مدل هایی خاص از کولر آبی را هم ارائه می دهند که شاید در بازار کمتر به آن ها برخورد کنید. کولر آبی بالازن برای استفاده در فضاهای محدود و یا کولر آبی خورشیدی برای کاهش مصرف برق به صفر از جمله این خدمات ویژه هستند.
کولر آبی خورشیدی به صورت سفارشی با ظرفیت هوادهی اختصاصی برای مشتری تولید و نصب می شود تا ضمن کم کردن هزینه برق، به صورت کاملا بهینه شده با محل استفاده، تنظیم و بهره برداری شود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …