خانه / کولر آبی / طرز کار انواع کولر آبی خورشیدی

طرز کار انواع کولر آبی خورشیدی

چه چیزی در طرز کار یک کولر خورشیدی وجود دارد که سبب می شود، تبدیل به کولر کم مصرف و مقرون به صرفه شود؟ اساسا تفاوت آن با سایر انواع کولر آبی در چیست؟

انواع کولر آبی در جنبه های مختلف قابل بررسی و تقسیم بندی است. کولر آبی معمولی که با پوشال های ساده کار می کند یا کولر آبی سلولزی که دارای پد سلولزی به جای پوشال است یا کولر آبی تراکمی که دارای پد پلیمری است. جالب اسنجاست که طرز کار انواع کولر های نامبرده شده یکی است یعنی با سرمایش تبخیری کار می کنند.

بهتر است بدانید که گرچه طرز کار کار انواع کولر آبی بر یک اساس است اما با توجه به نوع جدار تبخیر، میزان مصرف آب در آن ها تغییر می کند و تا حدی هم میزان مصرف برق در آن ها دچار کاهش یا افزایش می شود. در حال حاضر پر مصرف ترین کولر آبی با توان مشابه در انواع سه مدل کولر آبی اشاره شده، کولر آبی ساده پوشالی ست که به وفور در بازار خرید و فروش می شود. کم مصرف ترین آن ها هم کولر آبی تراکمی است.

اما در سال های اخیر با پیشرفت علم در حوزه انرژی های پاک و تجدیدپذیر، شاهد ورود صنایع خورشیدی به حوزه تهویه مطبوع و تولید کولر آبی هستیم. انواع مختلف کولر آبی خورشیدی همان چیزی است که در بالا به آن اشاره کردیم. به بیانی دیگر تمامی انواع کولر آبی که با برق شهری کار می کند، توانایی تبدیل به کولر خورشیدی را هم دارد و طرز کار در خصوص خنک سازی، همان سرمایش تبخیری است. فقط طرز کار در چگونگی تامین انرژی برق تفاوت دارد. در حالت عادی کولر آبی با اتصال به شبکه برق شهری یا یک موتور برق که با سوخت فسیلی فعالیت دارد، کار می کند. ولی طرز کار کولر خورشیدی بر اساس فعالیت شیمیایی است که در داخل سلول و پنل خورشیدی نصب شده بر روی کولر آبی است که می تواند انرژی خورشیدی را به برق تبدیل و برای مصرف کولر آبی آماده کند. در عمل، طرز کار به گونه ای است که کولر ابی خورشیدی بسیار کم مصرف بوده و فقط برای فعالیت خود به آب نیاز دارد.

خرید انواع کولر آبی خورشیدی، از جمله راه های صرفه جویی در انرژی و اصلاح الگوی مصرف است و به مرور زمانو با توجه به هزینه های تولید برق، مصرف کننده ناچار به استفاده از انواع کولر خورشیدی است. چه بهتر امروز، گامی سریع تر برای حرکت به سمت جلو برداریم و مزیت های انرژی پاک بهره مند شویم.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …