خانه / کولر آبی / شرکت سازنده کولر آبی خورشیدی بزرگ در تهران

شرکت سازنده کولر آبی خورشیدی بزرگ در تهران

در ساخت کولر آبی خورشیدی در ابعاد بزرگ، شرکت سازنده از چه مدل تجهیزات خورشیدی استفاده می کند؟ آیا تولید این ابزار با چنین مشخصاتی در تهران نیز صورت می گیرد؟ در غیر اینصورت از کجا می توان کولر خورشیدی تهیه کرد؟

ساخت و تولید کولر خورشیدی به ویژه کولر آبی خورشیدی مدتی بیش نیست که در برخی از شهرهای ایران از جمله تهران آغاز شده است. شرکت های سازنده داخلی کولر آبی خورشیدی که اغلب به صورت دانش بنیان و با تاکید و توجه در ساخت محصولاتی مبتنی بر انرژی های تجدیدپذیر از جمله انرژی خورشیدی فعالیت می کنند، گرچه حجم تولید پایینی را به خود اختصاص داده اند اما توانسته اند انواع کولر آبی در اندازه های بزرگ و کوچک را ساخته و هم پای شرکت های بزرگ صنعتی سازنده کولر آبی که نمونه های آن را در تبریز و یزد و حتی تهران شاهد هستیم فعالیت کنند.

این قبیل شرکت های سازنده کولر آبی خورشیدی برای تهیه کولر آبی های بزرگ اغلب از فناوری صفحات بزرگ فتوولتائیک یا همان PV بهره همی برند. این صفحات خورشیدی دارای بیشترین کارایی ممکن هستند و اغلب توسط شرکت های سازنده خارجی ساخته شده و وارد ایران می شوند. در ساخت آن ها نیز از سیلیکون استفاده می شود که قیمت نسبتا بالایی دارد. دو عامل واردات و قیمت بالای محصولات اولیه از جمله عوامل گرانی قیمت صفحات بزرگ خورشیدی و به تبع کولر آبی خورشیدی است.

خوشبختانه در سال های اخیر برخی از شرکت های نه چندان بزرگ در تهران سعی در تولید کولر آبی خورشیدی با استفاده از لایه های نازک خورشیدی به جای صفحات بزرگ خورشیدی کرده اند. این تغییر گرچه تحول بزرگ در قیمت نهایی کولر آبی خورشیدی دارد اما عملکرد صفحات بزرگ خورشیدی را ندارد. با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و نیاز به نهادین شدن استفاده از کولر خورشیدی در مرحله اول، این نسل از کولر آبی خورشیدی می تواند گزینه مناسبی محسوب شود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …