خانه / کولر آبی / سرویس کولر آبی خورشیدی پلاستیکی یزد

سرویس کولر آبی خورشیدی پلاستیکی یزد

سرویس کردن کولر آبی را در یزد جدی بگیرید. عدم انجام آن می تواند، راندمان کاری یک کولر خورشیدی پلیمری پلاستیکی ۱۰ میلیون تومانی را به اندازه یک مدل ساده ۸۰۰ هزار تومانی فرسوده کاهش دهد.

کولر آبی از جمله کالاهایی که به واسطه وابستگی کار آن با آب از استهلاک و فرسودگی بالایی برخوردار است. یکی از راه های کاهش این نکته، سرویس کردن دوره ای و سالانه کولر آبی توسط یک سرویسکار ماهر است. انجام سرویس مناسب در راندمان کاری کولر آبی بسیار موثر بوده و در شهری مثل یزد که از گرمای بالایی برخوردار است، می تواند منتج به خنک سازی بیشتر و بهتر شود.

 

سرویس کولر آبی در یزد

در شهرهای کویری و خشک مثل یزد، طبس و امثال به علت اختلاف دمای شب و روز، درصد فرسایش بدنه کولر آبی بالا می رود. البته امروزه با استفاده از ورق های گالوانیزه ضخیم تر و پوشش رنگ الکرواستاتیک این میزان کمتر شده است. شاید بتوان بهترین توصیه برای این مناطق را در خرید کولر آبی دانست که از بدنه پلاستیکی و اصطلاحا پلیمری برخوردار باشد.
کولر آبی پلاستیکی داراری طول عمر بیشتر و راندمان کاری بالاتری در مناطق بسیار گرم است. بدنه پلاستیکی این کولر نسبت به مدل فلزی گرمای کمتری را جذب و نگهداری می کند.

اما مجددا توصیه می شود که از هر نوع مدل کولر آبی که استفاده می کنید، حتی کولر آبی پلاستیکی باز هم سرویس سالانه کولر آبی بایستی در دستور کار استفاده از آن قرار گیرد. وجود املاح بالا در آب بخصوص آب ایران و مناطقی مثل یزد این سرویس را از اهمیت بیشتر برخوردار می گرداند. علاوه بر رسوب آب در بدنه و دریچه های کولر، عدم سرویس به موقه طول عمر واسط تبخیر یا همان پوشال سوزنی و پدهای سلولزی در کولر آبی سلولزی را بسیار کاهش می دهد و موجب ایجاد بود بد و حساسیت برای برخی افراد می کند.

علاوه بر نکات یاد شده، نسل کولر آبی خورشیدی هم برای یزد و اقلیم های مشابه که دارای تابش خورشیدی مناسب و پایداری هستند، توصیه می شود. با خرید کولر خورشیدی، می توان هزینه های مصرفی انرژی را تا حد بسیار زیادی حذف کرد و بدون دغدغه در مدت زمانی بسیار بلند و حتی به صورت ۲۴ ساعته و بدون کاهش دور موتور کولر آبی، از آن استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …