خانه / کولر آبی / سایت کولر آبی خورشیدی دست دوم شیراز

سایت کولر آبی خورشیدی دست دوم شیراز

کولر آبی هم گران شد. به جای خرید یک کولر دست دوم از سایت های مختلف به فکر کولر آبی خورشیدی باشید. این محصول در شهری مثل شیراز هم به خوبی خنک سازی می کند.

تورم همه ساله ای که در ۳ دهه اخیر شاهد آن بوده ایم باعث شده است که محصولات بسیاری از جمله کولر آبی همواره با نرخ افزایشی قیمت روبرو باشند. این جهش ها در برخی زمان ها و سال ها حتی فوق العاده بوده است به مانند چیزی که سال ۹۷ رخ داد و به ناگهان قیمت کولر آبی دو برابر شد.

از طرفی آمارهای سازمان صنعت و معدن و تجارت گواه بر این است که تولید کولر آبی رو به کاهش است. در نگاه عموم وجود انواع کولر گازی در بازار با کیفیت های مختلف و فناوری های پیشرفته عامل اصلی است. گرچه این خود فاکتور مهمی است که مردم و حتی مهندسان بدون توجه به نیاز اساسی در تهویه مطبوه اسیر رنگ و تبلیغ کولر گازی به جای کولر آبی می شوند در حالیکه آب و هوای خشک ایران، این سرزمین را به بهترین مکان برای فعالیت انواع کولر آبی تبدیل کرده است.

اصل داستان کاهش تولید کولر آبی در کنار عدم استقبال عمومی به کولر آبی مثل سابق، در قیمت تولید کولر آبی نهفته است که برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد.

کولر آبی بسیار ارزان تر از ارزان ترین کولر گازی است. خوشبختانه سایت های فروشگاهی بسیاری در سال های اخیر به مدد رشد ضریب نفوذ اینترنت درایران بوجود آمده است که امکان مقایسه را فراهم آورده است. با مراجعه به این سایت ها هم می توان نمودار رشد قیمتی و هم تنوع محصولی کولر ها را مشاهده کرد و به سادگی به مفاهیم توصیف شده در فوق پی برد.

در این بین صرفه اقتصادی در خرید کولر دست دوم دیده شد و مردم بسیاری به این سمت رفته اند. سایت های دست دوم فروشی نیز به این شتاب افزودند. حال آنکه در خرید کولر آبی دست دوم باید به عمر مفید دستگاه هم توجه داشت. عمر مفید کولر آبی در شرایط ایده آل ۱۲ سال، پوشال سوزنی، ۱ سال، پد سلولزی ۵ سال و موتور و پمپ ۳ سال است.

پس اگر قصد خرید کولر آبی دست دوم از این قبیل سایت ها دارید به این نکات توجه کنید. در صورت عدم توجه به این موارد، گرچه در ظاهر کولر آبی تمیز و مرتبی خرید می کنید اما با مشاهده قیمت مصرف دوره ای آن به مشکل پی خواهید برد، زمانی که دیگر دیر شده است.

البته شرکت هایی هستند که به صورت تخصصی در شهر های مختلف از جمله شیراز فعالیت دارند و امکان فروش کولر آبی دست دوم بازسازی شده را دارند. کولر آبی که گرچه دست دوم است اما راندمان کاری بالایی دارد.

 

کولر آبی خورشیدی

این قبیل مراکز در کنار انواع کولر دست دوم، کالایی نوین هم برای عرضه دارند، کولر آبی خورشیدی از این قبیل نوآوری ها است. کولر آبی خورشیدی دارای طول عمر بسیار بالا و مصرف برق صفر است. در حقیقت این کولر خورشیدی با برق کار می کند اما برق مورد نیاز خود را از طریق سیستم خورشیدی نصب شده بر روی کولر آبی تامین می کند. در شهری مثل شیراز که از تابش خورشیدی بسیار مناسبی برخوردار است می توان از کولر آبی خورشیدی با حداکثر کارایی در بازه زمانی بلند مدتی استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …