خانه / کولر آبی / سازنده کولر آبی پلاستیکی کوچک خورشیدی

سازنده کولر آبی پلاستیکی کوچک خورشیدی

با دانستن این چند نکته کوچک، سازنده کولر آبی پلاستیکی خود باشید. می توان این کولر آبی را با استفاده از انرژی خورشیدی نیز راه اندازی کرد.

در ادامه مطالب آموزشی در خصوص ساخت انواع کولر آبی به صورت در ساز، امروز نیز با مطلبی جالب در خصوص ساخت یک کولر آبی پلاستیکی که امکان استفاده از انرژی خورشیدی را دارد، در خدمت شما هستیم.

کولر های پرتابل و رومیزی یکی از انواع مینیاتوری کولر آبی هستند که امروزه جای خود در اغلب محیط های اداری و تجاری پیدا کرده و مورد توجه مصرف کننده کولر آبی قرار گرفته است.

این مدل کولر آبی با امکان اتصال توسط USB، دارای کاربرد پذیری بالایی است و با توجه به رنگ بندی و شکل فانتزی آن در اغلب محیط ها قابل استفاده است. مدل های همین کولر آبی پلاستیکی دارای یک پانل کوچک خورشیدی است که نیاز به هرگونه باتری و اتصال برقی را هم مرتفع ساخته است. تنها کافی است، در محلی که تابش نور قرار دارد، کولر آبی کوچک را قرار دهید و کلید شروع را بزنید تا کولر آبی خورشیدی شروع به کار کند.

نمونه های آماده و شیک کولر آبی پلاستیکی پرتابل در رنگهای مختلف در بازار آماده عرضه و فروش به صورت جزئی و انبوه می باشد اما شما نیز می تواند خود سازنده طرحی ساده از چنین کولر آبی باشید.

مواد مورد نیاز برای این کار یک کولمن مسافرتی کوچک پلاستیکی، فن ۱۲ ولت کیس کامپیوتر و هیت سینک هست که این مورد آخر تقریبا در تمام تعمیرات کامپیوتری ها پیدا می شه؛ در نهایت هم یک چسب ماستیک یا همان چسب آکواریوم کوچک هست.

ابتدا قطعات کلمن را مانند تصویر باز می کنیم. شیر کوچک را از داخل باز کرده و سپس دو بخش پلاستیکی را از هم بیرون می کشیم.

در مرحله بعد سوراخ کوچک روی بدنه پلاستیکی زرد رنگ رو با سیم داغ یا سوهان گرد، ضخیم تر می کنیم تا تقریبا دو برابر حالت اول شود. سپس دو بخش پلاستیکی زرد و سفید را مجدد، سر جای قبلی خود باز می گردانیم. و مطابق شکل برای قرار دادن هیت سینک، روی بدنه پلاستیکی چسب ماستیک می زنیم تا هم قطعات به هم بچسبند و هم عابق کاری به خوبی صورت گیرد.

در مرحله نهایی هم فن را روی سینک قرار می دهیم و کولر آبی ساخت دست خودمان آماده کار است. مقداری یخ داخل محفظه بریزید و فن را به یک باتری کتابی متصل کنید و هوای سرد را تجربه کنید.

این عمل شبیه سازی همان کولر آبی کوچک پلاستیکی است که در بالا به شما معرفی شد با این تفاوت که ظاهر ساده تری دارد و برای کار با انرژی خورشیدی نیز باید مقداری بیشتری هزینه کنید اما با خرید کولر آبی کوچک پلاستیکی خورشیدی می توانید تمامی این فرایند را در یک محصول ارزان قیمت تجربه نمایید.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …