خانه / کولر آبی / روش نگهداری کولر آبی خورشیدی سلولزی زنجان

روش نگهداری کولر آبی خورشیدی سلولزی زنجان

آیا می دانید برای نگهداری و تمیزکاری کولر آبی های جدید که دارای فناوری های نوین پد سلولزی و سیستم خورشیدی هستند، چه روشی بایستی اجرا کرد؟ سرویس کار متخصص برای اینکار در شهرهای مختلف ایران مثل زنجان وجود دارد؟

سرویس دوره ای و نگهداری سالیانه کولر آبی، از جمله کارهایی است که برای حفظ راندمان کاری کولر آبی و افزایش طول عمر آن  حائز اهمیت است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. بسیاری از این فعالیت ها گرچه ساده به نظر می رسند و همین سادگی سبب شده است که افراد به این تفکر واداشته شوند که خود دست به کار شده و سرویس نگهداری کولر را انجام دهند اما بهتر است بدانیم برای نگهداری کولر آبی، کارها و روش های مختلفی در مراحل گوناگونی وجود دارد که بسته به مدل کولر و منطقه آب و هوایی استفاده آن تفاوت دارد.

سرویسکار های حرفه ای مراکز تخصصی تهویه مطبوع با ارائه مشاوره در خصوص بهترین روش سرویس کولر آبی می توانند بهترین کارایی مورد انتظار از یک کولر آبی را اجرا و تامین نمایند. این مراکز آماده ارسال متخصصان خود به سراسر کشور از جمله شهر زنجان می باشند.

برای نمونه به بررسی روش نگهداری کولر آبی های جدید اشاره می کنیم. در این کولر ها به جای پوشال سوزنی از پد سلولزی استفاده می شود. گرچه عمر بالای پد سلولزی، نگهداری آن را راحت تر کرده است اما تشخیص زمان تعویض یا رسوب گیری بسیار مهم است. خنک سازی ضعیف و ایجاد بوی بددر کولر آبی از جمله شایع ترین اتفاقاتی است که در صورتی خرابی پد در کولر آبی سولزی رخ نمایی می کند.

در نسل های نوین تر کولر آبی که مجهز به پنل خورشیدی موسوم به کولر آبی خورشیدی، کار پیچیده تر هم می شود. ارزیابی راندمان کاری سیستم خورشیدی، بهینه سازی سیستم انتقال برق و ذخیره سازی خورشیدی در صورت وجود و همچنین نگهداری سلول خورشیدی شامل نظافت و شستشو از جمله کارهای پیچیده ای است که در صورتی که با روش استاندارد و مناسب انجام نوشد ممکن است علاوه بر خسارت های مالی، خسارت جانی هم به همراه داشته باشد.

لذا اکیدا توصیه می شود، برای اطمینان از روش کار صحیح کولر و نگهداری کولر آبی در بهترین حالت خود، قبل از هر کاری، ابتدا با شرکت های تخصصی تهویه مطبوع تماس گرفته تا ضمن دریافت مشاوره، در صورت نیاز مسئول نگهداری فنی کولر به مقصد شما اعزام شود. مزیت اینکار علاوه بر رفع تمامی نکات بالا، امکان برخورداری از پشتیبانی قطعات باکیفیت جهت تعویض و تعمیر کولر آبی می باشد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …