خانه / کولر آبی / راهنمای خرید کولر آبی خورشیدی

راهنمای خرید کولر آبی خورشیدی

کلیدی ترین نکات هنگام خرید کولر آبی خورشیدی چیست؟ بهترین راهنمای خرید کولر خورشیدی چه نکاتی در بر دارد؟

کولر آبی خورشیدی محصولی نوآورانه در صنعت کولر سازی است که شاید کمتر مورد توجه خریدران و مصرف کنندگان قرار گرفته است. تاجران و بازرگانان کشورهای دیگر و تبع آن ها مردم آنجا، با توجه به پی بردن به اهمیت استفاده از انرژی خورشیدی و پیدا کردن راهکاری جدید در خرید کولر آبی خورشیدی که در ایران تولید می شود، عمده خریداران کولر خورشیدی ایران را تشکیل می دهند.

به عنوان یک راهنمایی کلی می توان گفت، کولر آبی خورشیدی همان کولر آبی ساده ای که است که در منزل یا محل کار سال ها و بارها با آن کار کرده اید و برای خنک سازی هوا مورد استفاده قرار گرفته است با این تفاوت که نه نیازی به پرداخت هزینه برق برای استفاده از آن است و نه آب زیادی برای سرد کردن لازم دارد.

طرز کار کولر آبی هم که ساده است و حتی در هنگام خرید کولر آبی دفترچه راهنمایی همراه آن نمی بینید. همین سادگی برای کولر آبی خورشیدی هم وجود دارد. شاید پیچیدگی آن برای تکنسین نصب و راه اندازی آن باشد که می تواند به عنوان یک راهنمای متخصص بهترین حالت نصب برای فعالیت بهینه کولر خورشیدی را ایجاد نماید.

اما در زمان خرید کولر خورشیدی یا برای دریافت مشورت اولیه در خصوص مناسب بودن کولر خورشیدی برای یک محل خاص باید به نکاتی چند توجه داشت.

  • کولر خورشیدی برای چه منطقه ای لازم دارید؟ خشک یا مرطوب؟ کولر آبی خورشیدی فقط برای مناطق خشک اعم از بیابانی و کوهستانی مناسب است. برای مناطق مرطوب نظیر شمال یا جنوب ایران بهتر است، کولر گازی خورشیدی خرید شود. البته در نهایت بهتر است در خصوص آب و هوای منطقه خود با معرفی شهر محل سکونت و ارائه برخی مشخصات، از دفاتر تخصصی خرید و فروش کولر خورشیدی به عنوان راهنمای نهایی بهره ببرید.

بعد از اطمینان از مناسب بودن خرید کولر خورشیدی، بایستی به مواردی جزئی تر توجه شود تا از خرید خود با بالاترین حالت اطمینان حاصل کنیم.

  • آیا تمام طول سال نور مستقیم خورشیدی در محل نصب واستفاده کولر خورشیدی وجود دارد؟
  • به چه نوع کولر و با چه سیستمی احتیاج است؟ پوشال سورنی، سلولزی، تراکمی پلیمری یا متحرک، ایستاده، دریچه بالا و غیره؟
  • آیا سیستم خورشیدی با سبک زندگی یا کار شما مطابقت دارد؟ ممکن است نیاز به کولر هوشمند باشد که در ساعات مختلف شبانه روز به صورت خودکار خاموش و روشن شود.
  • چه تخفیف ها و شرایط ویژه ای برای خرید هر مدل از کولر آبی خورشیدی وجود دارد؟
  • شرایط نگهداری کولر خورشیدی به چه صورتی است؟
  • هزینه نهایی خرید و نگهداری کولر خورشیدی چگونه است؟

مسلما توحه به تمامی این نکات می تواند به عنوان یک راهنمای جامع برای خرید ایده آل محسوب شود که بایستی قبل از اقدام به خرید کولر آبی خورشیدی مورد توجه قرار گیرد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …