خانه / کولر آبی / خرید کولر آبی کم مصرف خورشیدی

خرید کولر آبی کم مصرف خورشیدی

چرا کولر آبی خورشیدی، کم مصرف است؟ آیا استفاده از انرژی خورشیدی در مصرف این کولر آبی اثرگذار است؟ خرید آن از چه طریقی انجام می شود؟

کولر آبی از جمله تجهیزات مورد استفاده برای درجه خنک کردن روز است. این معیار در کشورهای مختلف و مناطق مختلف یک کشور متفاوت است اما در یک تعریف کلی، اختلاف میانگین دمای بیرون ساختمان با عدد ۱۸ درجه سانتیگراد است که برای هر روز جداگانه حساب می شود و مجموع اعداد به دست آمده در انرژی مورد نیاز ضرب می شود تا در نهایت میزان مصرف انرژی در محلی جغرافیایی محاسبه شود. زاویه تابش خورشیدی در هر نقطه در دمای خنک سازی مورد نظر مردم همانجا اثرگذار است. در کنار این عامل رطوبت هوا هم فاکتور مهم در هنگام خرید انواع کولر است.

در حال حاضر مجموع مصرف انرژی برای انواع کولر در جهان ۵۰ برابر مقدار مصرف کل انرژی در ایالات متحده است و این خود نشان از فاجعه ای زیست محیطی دارد.

راهکاری که متخصصین برای آن ارائه داده اند، خرید و جایگزینی انواع کولر خورشیدی است. کولر گازی خورشیدی برای مناطق معتدل یا گرم و مرطوب مناسب است و کولر آبی خورشیدی برای مناطق معتدل یا گرم و خشک مفید خواهد بود. در هر صورت استفاده از کولر خورشیدی می توان الگوی مصرف انرژی در سطح جهان را اصلاح و تا میزان زیادی کم کند.

اینکه کولر خورشیدی می تواند انرژی خورشیدی را به برق مورد مصرف خود تبدیل کند، راز کم مصرف بودن آن است. اما چرا کم مصرف، مگر کل برق مورد نیاز از طریق پنل خورشید تولید نمی شود؟ پاسخ به این سوال دو جواب دارد.

  1. بعضی کولر های خورشیدی از جمله کولر گازی خورشیدی تنها قادر به تولید حداکثر ۵۰ درصد برق مورد نیاز برای مصرف خود هستند و باقی آن از طریق شبکه توزیع شهری به دست می آید.
  2. در هنگام خرید کولر خورشیدی معمولا ذخیره ساز به صورت جداگانه به فروش می رسد در واقع کولر خورشیدی تنها قادر به فعالیت در زمان تابش خورشید است و برای ادامه فعالیت در ساعاتی که انرژی خورشیدی نیست نیاز به ذخیره ساز دارد که قیمت خرید کولر خورشیدی تا به صورت قابل توجهی افزایش می دهد.

پس به یاد داشته باشیم که در زمان خرید کولر خورشیدی اگر می خواهیم تمام مدت از توانایی کارکرد کولر خورشیدی استفاده کنیم، همراه آن باتری خورشیدی هم بگیریم. اگر قصد ما کم کردن مصرف انرژی تا حد صفر است بهتر است در صورت امکان مصرف به سمت خرید کولر آبی خورشیدی حرکت نماییم. خرید انواع مدل کولر خورشیدی از مراکز تخصصی تهویه تبرید پیشرفته وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …