خانه / کولر آبی / خرید کولر آبی خورشیدی کم مصرف مشهد

خرید کولر آبی خورشیدی کم مصرف مشهد

خرید و جایگزینی وسایل برقی جدید و کم مصرف مظیر کولر آبی خورشیدی، چه تاثیری در  کم شدن هزینه مصرفی خانوار دارد؟ آیا از جایگاه مصرف کولر آبی نسبت به سایر وسایل آگاهی دارید؟ خرید کولر خورشیدی در مشهد میسر است؟

اگر یک خانه یا یک سازه را به عنوان یک سیستم در نظر بگیریم که اجزای مختلف لوازم برقی در آن از برق موجود در کل شبکه استفاده می کنند به نکته جالبی می رسیم. اینکه هر کدام از لوازم در یک طیف پیوسته چه میزان مصرف انرژی دارند و کدامیک پر مصرف و کدام کم مصرف هستند را به راحتی پی می بریم.

مسلما با شناخت تجهیزاتی که مصرف زیادی دارند و خرید جایگزینی لوازم جدید و کم مصرف به جای انواع قدیمی می توان در دراز مدت هم شاهد کاهش هزینه های مصرف انرژی بود و هم گامی کوچک برای آیندگان در خصوص رفع بحران انرژی برداشت.

بر اساس تحقیقات انجام شده در طول یک سال، لوازم خانگی معمول در خانه ها دارای مصرف تقریبا مشخصی هستند. بر این اساس:

 • یخچال و فریزر
 • ماشین لباسشویی
 • وسایل گرمایشی برقی مثل پکیج و گرمایش از کف
 • وسایل سرمایشی نظیر انواع کولر آبی و گازی و نمونه های مشابه
 • تجهیزات روشنایی
 • لوازم آشپزی برقی
 • ماشین ظرف شویی
 • رایانه
 • تلویزیون
 • اجاق مایکروویو
 • سایر لوازم برقی

به ترتیب مصرف برق یک منزل را از زیاد به کم به خود اختصاص می دهند. البته این رتبه بندی در یک سال کامل است و ممکن است در ایام مختلف دچار تغیر شود برای مثال در ایام گرم سال تامین سرمایش با کولر آبی و امثال آن به صدر جدول راه می یابد طوریکه شاهد افزایش ۳ الی ۵ برابری هزینه مصرف انرژِی در خصوص کولر آبی هستیم.

 

کولر آبی خورشیدی

حال می توان با خرید کالاهای جدیدتر که با انرژی خورشیدی کار می کنند، این میزان مصرف را کم کرد و در بعضی موارد نظیر کولر آبی خورشیدی به صفر رساند و از نمودار مصرف خارج کرد. کولر خورشیدی عملکردی همانند کولر آبی دارد با این تفاوت که صددردصد برق مورد نیاز خود را از طریق سیستم خورشیدی تامین می کند.

خرید یک کولر خورشیدی شاهد در نگاه اول گران قیمت باشد اما بهتر است بدانیم که خرید در واقع یک سرمایه گذاری است و با صرفه جویی در هزینه مصرف برق طی مدت یک سال هزینه خرید شما بازگشت خواهد داشت و با تداوم استفاده فقط سود نسیب استفاده کننده می شود اما در مورد کولر آبی با اندک هزینه اولیه در ادامه شاهد پرداخت هایی افزایشی که خواهیم بود که به سبب استهلاک کولر آبی و نیاز به مصرف بیشتر پدید می آید.

پس چه بهتر که هر چه زودتر نسبت به خرید و تعوض کولر آبی خورشیدی اقدام کنیم. استفاده در کولر آبی خورشیدی به عنوان وسیله ای فوق کم مصرف در شهرهایی از ایران مثل مشهد که هوایی اغلب گرم و خشک دارند و از تابش خورشیدی خیلی خوبی هم برخوردار است، بسیار مناسب بوده و با توجه به هزینه های بالای زندگی در این کلان شهر می تواند، منفعت زیادی نیز به همراه داشته باشد.

امکان استعلام قیمت، خرید و دریافت مشاوره تاسیساتی و فنی در خصوص نصب و راه اندازی کولر آبی خورشیدی مناسب محل زندگی، هم اکنون در شهر مشهد مهیا شده است. تنها با یک ارتباط می توانید از انواع کولر آبی خورشیدی موجود در بازار ایران اطلاع یافت.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …