خانه / کولر آبی / خرید کولر آبی خورشیدی بالکنی با قیمت مناسب

خرید کولر آبی خورشیدی بالکنی با قیمت مناسب

در هنگام خرید یک کولر خورشیدی بالکنی چه عواملی را باید مودر توجه قرار داد تا قیمت خرید نهایی مناسب و مقرون به صرفه باشد؟ آیا تکنولوژی های خاصی در ساخت سیستم های خورشیدی وجود دارد که در قیمت آن تاثیرگذار باشد؟

کولر خورشیدی در هر نوع و مدلی که تولید شود اعم از ثابت، بالکنی یا پرتابل، دارای قیمت نسبتا بالاتری در قیاس با کولر آبی ساده است. مشکل اصلی بازار فعلی خرید و فروش کولر آبی نیز در همین مقدار هزینه اولیه ای است که بایستی برای خرید و نصب و راه اندازی کولر آبی خورشیدی هزینه کرد. اما نکته ای که در این بین از آن غفلت می شود، قیمت پرداختی انرژی برق مصرفی در دراز مدت است. با خرید کولر آبی خورشیدی می توان طی مدت یکسال قیمت پرداختی را به سبد هزینه ای بازگرداند. از این خرید را نوعی سرمایه گذاری تلقی کنیم در واقع نرخ بازگشت سرمایه خرید کولر آبی یکساله است و پس از یک سال از نقطه سر به سر به مرحله سودهی خواهیم رسید.

اما در هنگام کولر آبی خورشیدی می توان با دانستن اندک مطالبی در خصوص تکنولوژی ساخت سیستم های خورشیدی مورد استفاده در تولید انواع کولر خورشیدی، تا حدی در قیمت پرداختی اولیه و یا سرعت دهی در نرخ بازگشت سرمایه و سوددهی زودرس تغییر ایجاد کرد و آن را مناسب تر نمود.

در ساخت دستگاه های خورشیدی بخصوص کولر آبی از ۳ مدل فناوری خورشیدی استفاده می شود که شایع ترین و معمولی ترین آن به کارگیری صفحات خورشیدی فتوولتائیک یا PV است. گرچه این صفحات معمول ترین ابزار تبدیل انرژی خورشیدی در حال حاضر هستند و موثرترین روش نیز با راندمان کاری بالا محسوب می شوند اما در حقیقت گران ترین شکل از انرژی خورشیدی هستند و قیمت خرید را بسیار بالا می برند؛ از این جهت نمی توان آن را روشی مناسب به حساب آورد و نیاز به بهینه سازی دارد.

لایه های نازک خورشیدی نسل بعدی و از نظر قیمت مناسب تر هستند که هنوز به طور گسترده در ساخت انواع کولر خورشیدی مورد استفاده قرار نگرفته اند. البته این ابزار برای تولید مدل های بالکنی و پرتابل که نیاز به فضای کمی دارند بسیار مناسب خواهد بود و قیمت نهایی خرید را تا ۸۰ درصد کاهش می دهد. مشکل لایه های نازک خورشیدی در راندمان نسبتا پایین آن است.

در نهایت نیز لنزهای متمرکز PV نوع خاص هستند که با فناوری پیشرفته ای که در ساخت آن ها به کار رفته است شاهد قیمت تولید مناسب و کارایی بالایی در آن ها هستیم. متاسفانه هنوز از چنین لنزهایی در تولید کولر آبی خورشیدی بهره گرفته نشده است.

می توان با ارتباط با شرکت های تولید و فروش کولر آبی های خورشیدی اطلاعات بیشتر و شخصی سازی تر شده ای که مناسب نیاز مصرف کننده نهایی است و قیمت خرید انواع کولر خورشیدی در مدل های مختلف نظیر بالکنی به دست آورد.

مطلب پیشنهادی

نمایندگی کولر آبی خورشیدی در تهران

نکاتی که در هنگام خرید کولر آبی در نمایندگی باید به آن توجه کنیم. کولر …