خانه / کولر اتومبیل / خرید و فروش کولر خورشیدی اتومبیل

خرید و فروش کولر خورشیدی اتومبیل

مزیت های اساسی کولر خورشیدی در اتومبیل هم قابل بهره برداری است؟ آیا خرید و فروش کولر خورشیدی برای اتومبیل هم صورت می گیرد؟

استفاده از کولرهای خورشیدی به شکل های گازی و آبی، مصرف کننده را با مزیت های ویژه ای از قبیل پاک بودن، مقرون به صرفه بودن و دائمی بودن فعالیت در کولر آشنا کرده است. امروزه یکی از رایج ترین انواع کولر خورشیدی که در بازار داخلی بیشتر خرید و فروش می شود، کولر گازی خورشیدی است. اقبال عمومی به خرید کولر گازی خورشیدی در راستای کاهش هزینه برق پرداختی بر استفاده از کولر گازی است. در بهترین حالت این صرفه جویی به تولید ۵۰ درصد برق مورد نیاز کولر گازی خلاصه می شود.

کولر آبی خورشیدی که محصولی بسیار با صرفه تر از نظر قیمیت و مصرف انرژی است؛ در ایران کمتر مورد توجه قرار گرقته اما در کشورهای همسایه سال های زیادی است که مورد توجه است و از خرید و فروش خوبی برخودار است. امکان تامین برق کولر آبی به صورت کامل، نه تنها هزینه های به صفر نزدیک می کند بلکه بحران انرژی را تیز قابل کنترل می نماید.

در خصوص اتومبیل ها هم این موضوع صادق است، در کولر های آبی و گازی مود استفاده از منازل و محل کار، از شبکه برق شهری استفاده می شود که برای تولید برق به آب سدها و یا سوزاندن سوخت فسیلی در نیروگاه ها نیاز است. همین روال در برق اتومبیل که کولر اتومبیل با آن کار می کند، وجود دارد. حتما مشاهده کرده اید که در هنگام استفاده از کولراتومبیل دور موتور افت پیدا میکند؛ این به معنی مصرف سوخت بیشتر است تا بتوان جبران دور موتور کمم شده را کرد.در مجموع باز هم با مشکل سوخت فسیلی و بحران انرژی روبرو هستیم.

استفاده از سیستم های خورشیدی برای کولر خانگی و صنعتی به خوبی جوابگو بوده است اما هنوز در صنعت اتومبیل توفبق چندانی پیدا نکرده است. قطعا استفاده از صفحات خورشیدی با قیمت بالا، حساسیت زیاد و ساختار غیرمنعطف، در خصوص کولر خورشیدی اتومبیل جواب نخواهد داد. اما لایه های نازک خورشیدی می تواند، مناسب عمل کند. خرید و فروش این لایه های خورشیدی در بازار رایج است و می توان سقف یا حتی شیشه های اتومبیل را برای تامین برق به آن ها تجهیز کرد.

شاید بتوان گفت ساده ترین راه حل موجود که دردسر کمتری هم دارای، استفاده از کولر خورشیدی پرتابل اتومبیل است که می تواند دمای داخل اتومبیل را کاهش داده تا مدت زمان لازم برای کولر اتومبیل کمتر شود. بدین ترتیب در مصرف سوخت و انرژی به صورت غیرمستقیم صرفه جویی می شود.

با توجه به سیستم امن و مستقل کولر خورشیدی اتومبیل، حتی می توان از آن در زمان هایی که از اتومبیل استفاده نمی شود و در جایی پارک است جهت جلوگیری از افزایش دمای اتومبیل استفاده کرد.

امکان خرید و فروش این مدل کولر خورشیدی متحرک به صورت عمده و جزئی مهیاست.

مطلب پیشنهادی

قیمت مرغوب ترین کولر آبی خورشیدی

کولر آبی خورشیدی، مرغوب ترین کولر آبی بازار است. قیمت این کولر باورنکردنی است. قیمت …