خانه / کولر آبی / خرید آنلاین کولر آبی خورشیدی با کیفیت شیراز

خرید آنلاین کولر آبی خورشیدی با کیفیت شیراز

آیا می دانید استفاده از انرژی خورشیدی و خرید وسایل مبتنی بر آن نظیر کولر آبی خورشیدی چند نوع اثر بر کیفیت زندگی دارد؟ انواع چنین محصولاتی را می توان به صورت آنلاین در سرتاسر ایران از جمله شیراز نیز خریداری کرد.

استفاده از انرژی خورشیدی دارای مزایای تعریف شده و آشنایی برای همگان است. پاکیزه شدن هوا، حل بحران انرژِی، کاهش هزینه ها، از جمله این موارد هستند. اما اشاره به این نکته خالی از لطیف نخواهد بود به صورت کلی بهره گیری از انرژی خورشیدی که بیشتر در وسایل مبتنی بر آن و دارای سیستم خورشیدی وجود دارد، طی دو مرحله بر کیفیت زندگی بشر اثرگذار خواهد بود.

مرحله اول اثر مستقیم است که شامل اصلاح الگوی مصرف انرژی، کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و همچنین آب سدها برای تولید برق می شود. ولی در مرحله بعد که اثر مهمتری بر کیفیت حیات زمین دارد، شاهد اثرات غیرمستقیم نظیر افت رشد گرمایش زمین و در پی آن جلوگیری از بیابان زایی و پیامد آن بهبود وضعیت آب و هوایی و عدم رخداد طوفان شن و ریزگردها خواهیم بود. از سویی دیگر روند سرعتی آب شدن یخچال های طبیعی هم افت پیدا می کند.

تمامی این اثرات زیست محیطی که می تواند بهبود کیفیت زندگی در این کره خاکی را نوید دهد تنها با ساده ترین و در دسترس ترین منبع انرژِی یعنی تابش خورشیدی به دست خواهد آمد. راحت ترین کار برای تک تک افراد نیز خرید اجناسی خواهد بود که به سیستم خورشیدی مجهز هستند.

به عنوان مثال در کشورمان ایران، به سبب طول زمانی فصل گرم سال و اقلیم خشک و گرم بسیاری از مناطق ایران، شاهد استفاده رایج از کالایی به اسم کولر آبی هستیم. این ابزار نیاز به استفاده از آب و برق به صورت همزمان دارد. چیرگی گرمای در بیشتر ساعات شبانه روز در مناطق یاد شده، سبب می شود که بر حفظ و داشتن دمای هوا با کیفیت، استفاده از کولر آبی ناگزیر شود. این اتفاق منتج به رشد ۴ الی ۵ برابری مصرف برق در فصول گرم می شود و این به معنی اضافه بار تحمیل بر شبکه توزیع برق شهری و نیاز به تولید برق بیشتر است. تداوم آن افت سطح آب سدها و نیاز به مصرف سوخت های بیشتر در نیروگاه ها خواهد بود. این بیانی دیگر ار بحرانی انرژی است.

خوشبختانه با پیشرفت دانش بشری مدل های خورشیدی کولر آبی نیز تولید شده است. هر چند به سبب تبلیغات ظعیف و اطلاع رسانی ناقص در خصوص کیفیت کار کولر آبی خورشیدی، هنوز آنچنان که باید مورد توجه در بازار خرید و فروش کولر آبی قرار نگرفته است. لیکن اشاره به برخی از مشخصات فنی کولر آبی خورشیدی می تواند، گامی در جهت تشویق افراد به خرید کولر آبی خورشیدی باشد. کولر که تقریبا بدون نیاز برق شهری می تواند در تمام مدت شبانه روز هوایی با کیفیت برای محل کار یا زندگی در گرمای سال حتی در شهرهایی مثل شیراز ایجاد نماید.

کولر آبی خورشیدی در مدل های مختلف تولید می شود و امکان خرید آن حتی به صورت آنلاین نیز وجود دارد. کولر خورشیدی می تواند با ولتاژ ۲۴ تا ۴۸ ولت کار کند که به معنی برق متسقیم است و از برق گرفتگی جلوگیری می کند. همچنین توان مصرفی آن حدود ۲۴۰ تا ۴۴۰ وات است. با قدرت ۰٫۵ تا ۳٫۴ اسب بخاری خود می تواند خنک سازی مطلوبی اناجم دهد. استفاده از پدهای سلولزی و پلیمری به جای پوشال سوزنی و فیلتر آب و پمپ کم مصرف دوئال بر هرچه با کیفیت تر شدن هوارسانی کولر و کاهش مصرف آب کمک می کند.

مطلب پیشنهادی

قیمت مرغوب ترین کولر آبی خورشیدی

کولر آبی خورشیدی، مرغوب ترین کولر آبی بازار است. قیمت این کولر باورنکردنی است. قیمت …