خانه / کولر آبی / جدیدترین نوع کولر آبی خورشیدی در ایران

جدیدترین نوع کولر آبی خورشیدی در ایران

با جدیدترین مدل های کولر آبی در ایران آشنا شوید. کولر خورشیدی یکی از بهترین های بازار کولر در آینده ای نزدیک خواهد بود. چرا باید به سمت خرید این نوع کولر حرکت کنیم؟

زمین در طول عمر ۳٫۵ میلیارد ساله خود هواره با بحران های مختلف و انقراض های بزرگ روبرو بوده است. اما جالب است بدانید که در تمامی این مراحل، انرژی خورشیدی و تبدیل آن به مواد و ذرات مختلف مهم ترین نقش را ایفا کرده است. حیات از قسمت هایی از اقیانوس آغاز شد که تابش خورشیدی بیشتری جذب می کرد. اولین تبدیل خورشیدی هم در همینجا و با تبدیل انرژی خورشیدی و تولید اکسیژن آغاز شد.

در زندگی گونه های جدیدتر هم که انسان با عمر تقریبی ۲۰۰ هزارساله خود یکی از آن هاست. انرژی خورشیدی نقش موثری داشته است. فتوسنتز یا تبدیل انرژی خورشیدی به غذای گیاهی، پایه اساسی جامعه انسانی و تمدن کشاورزی بود.

با پیشرفت فناوری و کشف و اختراعات گوناگون، استفاده از انرژِی های فسیلی، برقابی و آب به صورت گسترده تر مورد توجه قرار گرفت ولی با رشد جهشی جمعیت انسان، این منابع دیگر پاخگو نبوده و با بحران انرژی روربرو شده ایم. یکی از راهکارهای اساسی بازگشت به منبع شکل گیری طبیعت و انرژی خورشیدی است.

این روند حرکتی از به عنوان جدیدترین نسل تکنولوزی از آن یاد می شود در واقع قدیمی ترین نوع تبدیل و تولید انرژِی است در تجهیزات و لوازم فناورانه مورد استفاده قرار گرفته است. یک نوع از این موارد، کولر آبی خورشیدی است.

ساخت کولر آبی به ویژه در ایران در ۵۰ سال اخیر دچار تغیرات زیادی شده است. از جایگزینی پوشال های سوزنی با جدیدترین نوع آن یعنی پد سلولزی و حتی جدیدتر از آن پد پلیمری در کولر آبی تراکمی در راستای اصلاح مصرف آب در کولر آبی تا تغییر جنس بدنه کولر از فلز به گاوانیزه و سپس پلاستیک و پلیمر که همگی برای بهبود عملکرد و کارایی کولر انجا شده است.

به هر روی تلاش های انجام گرفته در قیاس با نرخ مصرف انرژی و رشد جمعیت انسانی پاسخگو نبوده و شاهد افزایش آبونمان های مصرف برق و آب و مشکل های نبود یا کم بود این نوع انرژی بوده ایم. شاید راه نهایی فقط در جابجایی بازار کولر آبی با کولر خورشیدی باشد. روندی که در آن می توان نیاز به برق را به صفر کاهش داد در مقابل، بتوان با افزایش گرمای زمین که در ایران به صورت محسوس تری شاهد آن هستیم، مقابله کرد.

خرید کولر آبی خورشیدی به عنوان جدیدترین نوع کولر آبی که بر اساس قدیمی ترین شکل استفاده از انرژی در تاریخ زمین کار می کند، می تواند منتج به کاهش هزینه خانوار، اصلاح الگوی مصرف، ارتقای آسایش حرارتی و نیازهای روانی افراد، کم شدن بحران انرژی و در مجموع گامی کوچک در راستای آینده ای پاک و سبز باشد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …