خانه / کولر آبی / تولید کننده کولر آبی خورشیدی متحرک

تولید کننده کولر آبی خورشیدی متحرک

کولر آبی متحرک یا پرتابل چیست؟ مزایا و معایب این مدل کولر چه مواردی است؟ آیا دارای نمونه خورشیدی هم هست؟ تولید کننده های مختلف این محصول چه برندهایی هستند؟

قطعا مواردی پیش آمده است که در مکانی محدود و کوچک نیاز به سرمایش داریم. در چنین جاهایی امکان نصب اسپلیت های بزرگ کولر گازی مهیا نیست، کانال کشی و کولر آبی ثابت هم که به هیچ وجه مقدور نیست. بهترین راهکار کولر متحرک و پرتابل است.

اصطلاح کولر پرتابل عام تر از کولر متحرک است و شامل کولر های پرتابل ثابت و پرتابل متحرک می شود. ویژگی مشترک تمامی این کولر ها در کوچک بودن ابعاد آن ها و استفاده از آن ها در مکان های مختلف است. اما نمونه های متحرک دارای پایه های چرخ دار بوده که امکان جابجایی لحظه ای برای کولر را فراهم می آورند. کولر پرتابل ثابت اغلب مورد جابجایی قرار نمی گیرد اما از نظر اندازه کوچک بوده و هدف نهایی سرمایش در اماکن کوچک را فراهم می آورد.

 

کولر آبی متحرک یا کولر گازی متحرک؟

کولر متحرک در هر دو نسل آبی و گازی تولید می شود. تفاوت قیمت اصلی ترین دلیل گرایش به خرید کولر آبی متحرک است. تولید کننده های بسیاری در داخل و خارج از ایران، انواع کولر آبی متحرک را تولید می کنند. برندهایی نظیر آبسال، برفاب، میدیا، خزر، بارا، ریتون و پارس از جمله معروف ترین ها در بازار تولید کولر آبی متحرک هستند.
شاید بتوان مدل AC26 آبسال رو به عنوان شروع کننده نسل نوین کولر آبی های متحرک شناخت. اما برفاب با تولید کولر آبی متحرک در قالب ظاهری کولر گازی های ایستاده روح تازه ای بر صنعت تولید کولر آبی متحرک دمید.

از جمله ویژگی های خاص کولر آبی متحرک می توان به پلاستیکی بودن اغلب قطعات کولر، ضد ضربه بودن و ضد زنگ زدگی و خوردگی آن ها اشاره کرد. سبکی نیز خصیصه ای مهم برای متحرک بودن است که با استفاده از پلاستیک در تولید به دست آمده است.
توان هوادهی کولر آبی متحرک بین ۵۰۰ تا ۴۰۰۰ متغیر است. در نمونه های ایستاده، رومیزی، پایه دار تولید می شود. به تازگی درخواست خرید کولر خورشیدی متحرک نیز در بازار افزایش یافته است. در خصوص خورشیدی کردن کولر آبی متحرک، از آنجایی که هنوز تولید کننده ای برای این منظور وجود ندارد، دو رویکرد پیش روست. استفاده از شبکه برق خورشیدی خانگی با نصب و راه اندازی یک نیروگاه کوچک خورشیدی برای تولید برق کل یک بنا که گران قیمت است. یا تجهیز کولر آبی های متحرک به لایه های خورشیدی منعطف جهت تولید برق مورد نیاز کولر به صورت محدود در ساعت هایی که تابش مناسب خورشیدی وجود دارد.

برخی شرکت های فعال در زمینه خرید و فروش تجهیزات تهویه مطبوع اقدام به تولید مدل هایی از پیش نصب شده سیستم خورشیدی بر روی مدل هایی خاص از کولر آبی نظیر کولر آبی متحرک کرده اند. با تماس با این مراکز می توان از خدمات مشاوره ای در خصوص نصب و راه اندازی شبکه برق خورشیدی یا خرید کولر آبی خورشیدی متحرک بهره مند شد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …