خانه / کولر آبی / تولید کننده کولر آبی خورشیدی بالکنی

تولید کننده کولر آبی خورشیدی بالکنی

کولر خورشیدی چه ویژگی های مثبتی دارد؟ آیا اگر مزیت ویژه ای برای کولر آبی خورشیدی هست، چرا تولید کننده آن در ایران کم است؟ علاوه بر نمونه های ثابت و متحرک، مدل بالکنی هم از این کولر تولید می شود؟

کولر آبی خورشیدی، وسیله ای سرمایشی که با فرایند سرمایش تبخیری کار می کند. علت افروده شدن کلمه خورشیدی به آن، در واقع تفاوت کاری کولر خورشیدی با کولر آبی است. در کولر آبی خورشیدی، برق مصرفی توسط سیستم خورشیدی تعبیه شده بر کولر تولید می شود. برق از محل تولید به مصرف می رسد و نیازی به اتصال به شبکه برق شهری ندارد.

تابش خورشیدی که اساس کار کولر آبی خورشیدی، به منبعی متصل است که یک ساعت تابش آن می تواند تمامی انرژی مورد استفاده مصرفی انسان در طول یک سال را تامین کند. اما به سبب محدودیت هایی که در ابزار مورد استفاده در سیستم های خورشیدی داریم، هنوز تولیدکننده های سلول ها و پنل های خورشیدی و در پی آن تولید کننده کولر آبی خورشیدی توان تولید کولر خورشیدی که بتواند با یک ساعت تبدیل یک سال کار بپردازد وجود ندارد ولی از نظر تئوری این امر قابل تحقق است.

 

مزایای سیستم خورشیدی

از جمله ویژگی هایی که سبب برتری و مزیت انرژی خورشیدی به سایر انرژی های غیرتجدیدپذیر نظیر برق شهری می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحویل بدون محدودیت زمانی و مکانی
 • تولید و تصفیه رایگان
 • نامحدود بودن منبع اولیه و فراوانی دسترسی
 • اطمینان بالای منبع اولیه و پایداری آن
 • مقرون به صرفه بودن
 • با در نظر نگرفتن هزینه های اولیه خرید و نصب تجهیزات، تقریبا رایگان
 • عدم تولید مواد تخریب کننده محیط زیست
 • هزینه نگهداری بسیار کم
 • تولید نکردن گازهای گلخانه ای نظیر دی اکسید کربن و مونو اکسید کربن
 • تامین انرژی در یک بازه زمانی بلند مدت و طول عمر بالای لوازم
 • اشتغال زایی

موارد اشاره شده همگی به عنوان مشوقی برای تولید کننده هایی است که هنوز تجهیزاتی که امکان خورشیدی شدن آن ها وجود دارد را به صورت سنتی تولید می کنند. شاید یکی از دلایل نبود یا کمبود تولید کننده کولر آبی خورشیدی در ایران نبود اطلاعات کافی فنی و تخصصی و همچنین مزایای اقتصادی تولید کولر آبی خورشیدی برای تولید کننده داخلی باشد اما طرف دیگر داستان بازار سرد کولر خورشیدی در حال حاضر توجیه نبودن مصرف کننده و خریدار آن است که هزینه اولیه راه اندازی و خرید کولر خورشیدی به عنوان مانعی در پیشرو عمل می کند.

راهکار موازی می تواند تولید مدل های مختلف از کولر خورشیدی نظیر کولر آبی ثابت، متحرک و بالکنی توسط تولید کننده های مختلف و عرضه بالای آن در بازار و در نتیجه کمک به کاهش قیمت و تشویق مردم به خرید کولر آبی خورشیدی باشد. وجود کولری بسیار کم مصرف که توان برآورده کردن تمامی نیازهای مصرف کننده اعم از مصرف در فصایی مثل باکن را نیز داشته باشد، می تواند در کنار قیمت مناسب، مزیت رقابتی برای خرید کولر آبی خورشیدی در ایران ایجاد نماید.

خبر خوش این که علاقه مندان به تجربه سرمای دائمی در فصل گرم تابستان بدون پرداخت هزینه های سنگین برق می توانند، مدل های مختلفی از کولر آبی خورشیدی را در داخل که توسط تولید کننده داخلی نیز طراحی و تولید شده است، خریداری نمایند. برای دریافت مشاوره خرید و راه اندازی می توان با شرکت های تخصصی مربوطه در تماس بود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …