خانه / کولر آبی / تولید کننده انواع کولر آبی خورشیدی در شیراز

تولید کننده انواع کولر آبی خورشیدی در شیراز

چرا تولیدکننده تجهیزات خورشیدی در شیراز، کولر آبی تولید نمی کند؟ اساسا به چه علتی تولید انواع کولر آبی در شیراز انجام نمی شود و به شهرهایی چون تبریز محدود است؟

کولر آبی وسیله ای سرمایشی در صنعت تهویه مطبوع است. عملکرد آن از نوع تبخیری است و بر اساس جابجایی هوا کار می کند. به زبانی ساده، هوای گرم بیرون با عبور از آب درون دریچه های کولر، خنک شده و همراه مقداری زیادی رطوبت حاصل از تبخیر آب پوشال ها با سرعت وارد فضای اتاق ها می شود. در واقع شاهد جابجایی هوای سرد داخل بدنه کولر به داخل اتاق ها هستیم. این نوع فرایند کاری سبب ایجاد رطوبت بالا در محیط می شود و برای مناطقی که دارای رطوبت طبیعی بالایی هستند، نظیر مناطق نزدیک دریاها و استوا از جمله شهرهای شمالی و جنوبی ایران مناسب نخواهد بود. به همین علت استفاده از انواع کولر آبی در این مناطق صورت نمی گیرد و در همین راستا تولید کننده ای هم به تولید کولر آبی اقدام نمی کند.

یکی از انواع کولر آبی که با توجه به آب و هوای اغلب مناطق ایران که گرم و خشک است و دارای تابش خورشیدی بالایی در فصل های گرم سال است، کولر آبی خورشیدی است. کولر آبی خورشیدی به سبب عدم نیاز به اتصال به برق شهری تقریبا در تمامی قسمت های اقلیم ایران حتی برای عشایر نیز قابل استفاده است. تنها نیاز به آب رسانی برای کولر آبی خورشیدی ممکن است کمی برای مصرف کننده آن چالش آفرین باشد.

خوشبختانه تولید کننده های کولر آبی اخیرا با استفاده از دانش روز در زمینه تولید کولر توانسته اند با بهره مندی از پوشال های پد پلیمری مشکل مصرف آب را نیز تا حد بسیار زیاد و قابل توجهی در انواع کولر آبی کاهش دهند. بدین ترتیب کولر آبی خورشیدی جدید تبدیل به یکی از بهترین محصولات کم مصرف تهویه مطبوع برای استفاده در همه جا شده است. از جمله بازارهای هدف این محصول می توان به مناطق روستایی و حتی عشایری اشاره کرد که در فصل های گرم سال به علت وجود مشکل برق و آب از نعمت هوای خنک در ظهرهای گرم محروم هستند.

تولید کننده کولر آبی حاضر در این مناطق می توانند با برقراری با مراکز تخصصی محصولات خورشیدی، گام مهمی را در جهت تولید انواع کولر خورشیدی مناسب برای مناطق شهری و روستایی بردارند و به بازار هدف مهمی و گستردهای دسترسی پیدا کنند. همچنین خریداران انواع کولر آبی نیز می توانند با برقراری تماس با این مراکز از قیمت انواع کولر آبی خورشیدی موجود در کشور و همچنین جهت صادرات اطلاع کسب نمایند.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …