خانه / کولر آبی / تولید کم مصرف ترین کولر آبی خورشیدی

تولید کم مصرف ترین کولر آبی خورشیدی

به همت پشتکار و دانش متخصصان ایرانی، تولید یکی از کم مصرف ترین انواع کولر آبی که توانایی کار با انرژی خورشیدی را داراست، آغاز شد. هم اکنون با سفارش و خرید این کولر آبی از مزایای آن در ایران بهره مند شوید.

کولر آبی خورشیدی از جمله جدیدترین محصولات کم مصرف در حوزه تولید کولر آبی و صنعت تهویه  مطبوع است که در سال های اخیر با توجه به افزایش بحران تولید و تامین انرژی و بخصوص قطع برق های مکرر در فصل گرم تابستان با اقبال خوبی روبرو شده است. این کولر آبی در واقع طرز کار کاملا مشابهی با سایر انواع کولر آبی دارد جز در خصوص مصرف برق که با توجه به تولید برق از انرژی خورشیدی یکی از کم مصرف ترین کولر هاست.

نکته مهمی که در این بین شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است، وابسته ماندن کولر آبی به مصرف آب بالا بویژه در زمان های بسیار گرم سال است. کولر آبی خورشیدی تولید شده در ایران، کولر آبی است که به پنل خورشیدی تجهیز شده است. در تولید چنین کولر آبی، تدبیری در جهت کاهش مصرف آب چاره نشده است.

گرچه در برخی مدل های اخیر کولر آبی خورشیدی، استفاده از پد سلولزی به جای پوشال مورد توجه قرار گرفته است اما هنوز آنطور که باید شایع نشده است و این امر را هم نباید از یاد برد که پد سلولزی مصرف آب را کم نمی کند بلکه کارایی خنک سازی کولر آبی را افزایش می دهد و البته عمر بیشتری دارد که زمان تعویض پوشال را تا ۵ برابر افزایش می شود.

اما بهتر است بدانیم که با پتشوانه دانش بومی، تولید کولر آبی های جدیدی موسوم به کولر آبی تراکمی در کشور آغاز شده است که قابل فعالیت با سلول های خورشیدی هم هستند. کولر ابی خورشیدی تراکمی نسل نوین کولر که در حقیقت کم مصرف ترین کولر هاست؛ برای فرایند تبخیر سرمایشی از پد پلیمری بهره می برد که مصرف آب را تا یک سوم کاهش می دهد. بدین ترتیب شاهد تولید ساخت کولر آبی هستیم که نه تنها با استفاده از انرژی خورشیدی، مصرف برق را به صفر سوق می دهد بلکه این کولر آبی، نیاز به آب این مایع حبات بسیار اندک را نیز کم تر از پیش می کند.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …