خانه / کولر آبی / بهترین کولر آبی خورشیدی کم مصرف

بهترین کولر آبی خورشیدی کم مصرف

چه نکاتی در زمان خرید یک کولر آبی می تواند موجب تهیه بهترین کولر شود؟ آیا صرف کم مصرف بودن کافی است یا عوامل دیگری هم دخیل است؟

کولر آبی با علت های بسیاری به عنوان بهترین گزینه خرید در ایران مطرح است. قیمت خرید ارزان کولر آبی، سادگی استفاده و مصرف برق نسبتا کم از جمله عوامل کلی است که سبب شده است، بازار کشش بیشتری به سمت خرید و فروش کولر آبی پیدا کند. همین امر بهترین دلیل برای تولیدکنندگان سیستم های بهینه مصرف انرژی و فعال عرضه انرژی های تجدید پذیر است که در بازار تهویه و تبرید به کدام سو حرکت کنند و همچنین مشتریان در مسیر اصلاح الگوی مصرف با تهیه لوازم کم مصرف بتوانند بهترین خرید را تجربه کنند. بنابراین کولر آبی خورشیدی مقصد نهایی است که می تواند رضایت دو طرفه تولیدکننده و مشتری را برآورده سازد.

 

بهترین کولر آبی

با این اوصاف می توان گفت بهترین کولر کم مصرف در حال حاضر، کولر آبی خورشیدی است. اما رعایت یک سری نکات جزئی می تواند شرایط را از بهترین به سمتایده آل تغییر دهد. از جمله:

 • توجه به برچسب انرژی، حتی اگر کولر آبی خورشیدی هم خریدید به برچسب انرژی آن نگاه کنید زیرا تنها هدف این نماد، نشان دادن میزان مصرف کم انرژی نیست بلکه چگونگی مصرف را هم نشان می دهد.
 • بهترین کولر، کولری متناسب با منطقه آب و هوایی است که در آن زندگی می کنیم. مسلما کولر آبی خورشیدی بهترین برای مناطق مرطوب نیست اما برای مناطق خشک، بهترین خواهد بود.
 • ظرفیت کولر باید تناسبی با متراژ فضا و میزان اختلاف خنکی دما و رطوبت منطقه داشته باشد.
 • برای اینکه بهترین بودن کولر آبی خورشیدی را تجربه کنید، بایستی حتما کانال آن را عایق کاری کرده تا از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و مصرف را بهبود بخشید.
 • برای هر چه کم مصرف تر شدن کولر آبی خورشیدی، طول و پیچ و خم کانال را کم کنید تا دچار افت فشار نشوید.
 • در صورت استفاده از مدل پوشالی، هر سال پوشال را تعویض یا سرویس و رسوب زدایی کنید و در نوع سلولزی هر ۵ سال حتما پد را تعویض نمایید تا باز هم مصرف کم، بهترین بودن را نمایش دهد.
 • حتما به صورت موضعی اقدام به سرمایش کنید یعنی دریچه کولر اتاق هایی که مورد استفاده نیست را هر چند موقتی، ببندید.
 • در زمان روشن بودن کولر آبی خورشیدی، درب و پنجره های ببندید.
 • با استفاده از دور کم کولر در کولر خورشیدی که دارای ذخیره ساز است، می توان با کم کردن مصرف انرژی در طول روز در تمام شب هم از کولر خورشیدی استفاده کرد.
 • دمای ترموستات کولر آبی را که در برخ مدل ها وجود دارد را با توجه به درجه خنک سازی مناسب خود و نطقه خود تنظیم کنید که از حاصل تفریق دمای بیرون از عدد ۱۸ به دست می آید. تا در زمان رسیدن به بهترین دما کولر آبی خورشیدی از کار متوقف شود و به ذخیره سازی بپردازد. حت اگر کولر خورشیدی شما این امکان را نداشت یک ترموستات ساده در اتاق نصب کنید تا از این امکان کم کردن مصرف انرژی بهره مند شوید.
 • کولر آبی خورشیدی خود را در مسیر باد نصب کنید تا بهترین کارایی کولر آبی را با کاهش فشار بر آن تجربه کنید، ضمن اینکه این عمل بر کم شدن مصرف انرژی هم کمک می کند.

خرید انواع مختلف بهترین کولر آبی خورشیدی از طریق نمایندگی های پخش و توزیع در سراسر کشور وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …