خانه / کولر آبی / بهترین کولر آبی خورشیدی در ایران

بهترین کولر آبی خورشیدی در ایران

چه ویژگی هایی در یک کولر آبی سبب برتری آن نسبت به سایر مدل ها می شود؟ آیا با بهترین انواع کولر در ایران از جمله نسل جدید خورشیدی آشنایی دارید و می دانید از کجا می توان اقدام به سفارش و خرید کرد؟

هر محصول یا خدماتی در بازار بر اساس قابلیت ها یا ویژگی های رقابتی مورد نقد و ارزیابی و مقایسه قرار می گیرد. این خاص بودن که در علم کسب و کار از آن با عنوان ارزش های پیشنهادی یاد می شود، مهم ترین عامل انتخاب و خرید مشتری است. اغلب بر این باور هستند که قیمت مهم ترین عامل در خرید است اما بهتر است بدانیم که قیمت آخرین فاکتور مقایسه است. مردم ابتدا به بررسی فنی و توانایی های یک محصول می پردازند و هنگامی که بهترین ها را پیدا کردن سپس به قیاس قیمتی آن ها می پردازند. پس شناخت بهترین ها از نظر ویژگی اساسی ترین عامل موفقیت در بهترین خرید است.

در بازار تهویه مطبوع نیز ناگزیر این قواعد حکم فرماست و برای شناسایی بهترین کولر آبی باید ابتدا بدانیم چه عاملی می تواند سبب بهترین شدن یک کولر آبی در میان انواع مختلف آن در بازار ایران شود.

در سال های نچندان دور عواملی نظیر قدرت و عمر موتور کولر، عمر مصرفی پمپ آب و استحکام بدنه از جمله اسباب برتری یک کولر آبی محسوب می شد اما امروز دیگر اغلب تولیدکنندگان کولر آبی به استفاده از پمپ ها و الکتروموتورهای با کیفیت و عمر بالا مبادرت ورزیده اند. همچنین با به کارگیری ورقه های گالوانیزه ضخیم و سبک و رنگ های الکترواستاتیک در بدنه کولر، استحکام و ضد خوردگی بالایی در کولر آبی ایجاد کرده اند.

شاید بتوان به جرئت گفت رقابت در حال حاضر بر روی مصرف انرژی و ارائه آپشن های جانبی همراه کولر آبی است. اینکه کدام موتور برق کم تری مصرف می کند، با توجه به شرایط بحرانی تامین انرژی در کشور ایران بخصوص در مورد برق و آب که اساس کار کولر آبی هستند، بسیار حائز اهمیت است. بهترین موتور بایستی برق کمتری مصرف کند. بهترین کولر باید با میزان کمتری آب بتواند خنک سازی متناسبی ایجاد کند.

از جمله بهترین مدل های کولر آبی موجود در بازار ایران می توان به کولر آبی تراکمی با پوشال سلولزی اشاره کرد که دارای بهترین عملکرد در مصرف آب هستند. همچنین مدل های خورشیدی این کولر آبی ها میزان مصرف برق را به صفر سوق داده اند.

البته باید توجه داشت که کولر آبی هایی در بازار هستند که صرفا بر پایه انرژی خورشیدی طراحی شده اند و امکان اتصال آن به برف شهری کمی مشکل است یا اصلا مهیا نیست اما تولید کولر آبی های دو منظوره که اخیرا در ایران آغاز شده است تمامی مشکلات را حل کرده است. کولر آبی که امکان اتصال به شبکه برق شهری را دارد. همچنین امکان اتصال آن به پنل خورشیدی نیز برقرار است. چنین کولر آبی خورشیدی بهترین گزینه برای خرید در ایران محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …