خانه / کولر آبی / بهترین پیشنهاد برای خرید کولر آبی خورشیدی

بهترین پیشنهاد برای خرید کولر آبی خورشیدی

چرا کولر خوشیدی بهترین پیشنهاد برای خرید کولر آبی در ایران است؟ مزیت کم مصرف بودن یا آینده نگری در قیمت خرید می تواند دلیل این امر باشد؟

کولر آبی وسیله ای سرمایشی تبخیری است که تبدیل به اولویت پییشنهاد خرید در آب و هوای گرم و خشک ایران شده است. در واقع عملکرد قابل قبول کولر آبی، آن را تبدیل به بهترین گزینه خرید کرده است. اما بدانید که در شش ماهه اول سال در حدود ساعت ۱۴ تا ۱۵ نقطه اوج مصرف بار می شود که تنها متعلق به وسیله ای است که بیشترین مصرف را در همان مقطع از سال دارد یعنی کوار آبی. این در حالیست که در آن زمان از روز بهترین تابش انرژی خورشیدی را داریم یعنی می توان با استفاده از مدل های خورشیدی کولر آبی به بهترین کارایی و عملکرد برای خنک سازی دست بافت.

دقت در این معادله بسیار جالب است، در گرم ترین زمان های روز از سال، کولر آبی بیشترین استفاده را دارد که نتیجه آن اوج مصرف است در حالکه در نقطه مقابل کولر خورشیدی می تواند با مصرف بسیار کم و با بهره مندی از حداکثر توان خورشیدی بهترین پیشنهاد برای استفاده باشد.

گزارش شده است که در چنین اوقاتی به ازای هر یک درجه افزایش دمای هوا، مصرف برق بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ مگا واقت بیشتر می شود. گرچه استفاده از انواع لوازم تهویه ای در این وقت برای کاهش گرما گریز ناپذیر است و شاید بهترین پیشنهاد عقلی باشد اما از سمت دیگر شبکه های توزیع هم ضریب بار بالا را با افزایش هزینه های قبض پرداختی جبران کرده  تا هم بتوانند استهلاک شبکه را جبران کنند و هم استفاده کنندگان مجبور به اصلاح الگوی مصرف کنند.

با اوصافی که بیان شد، پر واضح است که خرید یک کولر آبی خورشیدی فقط در همین مقطع مورد بحث چه میزان مزیت خواهد داشت. کاهش هزینه قبوض خدماتی، استفاده حداکثر از توان کولر آبی، دمای هوای مطلوب و کمک به برق شهری، عواملی است که خرید کولر آبی خورشیدی را بهترین راهکار برای مقابله با حرارت ظهر گرم تابستانی کرده است.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …