خانه / کولر آبی / بازار کولر آبی خورشیدی کم مصرف مشهد

بازار کولر آبی خورشیدی کم مصرف مشهد

بازار خرید و فروش کولر آبی در مشهد چگونه است؟ آیا مدل های خاص نظیر کولر خورشیدی هم در مشهد، مشتری دارد؟ یا اینکه ویژگی کم مصرف بودن کمتر مورد توجه خریداران آنجاست؟

کولر آبی محصولی تولید شده جهت سرمایش در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک است. لذا در اغلب نواحی ایران دارای بازار خوبی است. در مشهد که در شمال شرقی ایران قرار داشته و از دریا و اقیانوس ها فاصله بسیار زیادی دارد نیز شاهد بروز اقلیمی خشک هستیم. در این شرایط بازار کولر آبی، یکی از پرفروش ترین حالت های خود را تجربه کرده است.

 

بازار کولر آبی مشهد

در سال های اخیر کمی شاهد تغییرات بازار کولر در مشهد هستیم. ورود محصولات پر زرق و برق خارجی که اغلب از خانواده تبریدی ها هستند و اساسا برای مناطق معتدل و مرطوب تولید شده اند، نظر مشتری را به سمت خود جلب کرده است.
در گفتگو با خریداران عوامل بسیاری در علت جذب به بازار کولر غیر آبی شاهد هستیم.

  • راندمان کاری بالاتر که سرمایش بیشتر به وجود می آورد.
  • صدای کاری پایین تر و آسایش بیشتر.
  • جلوه ظاهری خاص و وجه اجتماعی که در استفاده از کولر وجود دارد.
  • امکان استفاده توامان سرما و گرما با هم.
  • عدم نیاز به کانال کشی و صرفه جویی در فضای بنا.
  • عدم جذب گرد و خاک و بوی بد.
  • کم مصرف بودن مدل های اینورتردار.
    از جمله مهم ترین عوامل هستند.

اما با بررسی بازار فروش کولر گازی و محصولات مشابه در مشهد به عنوان یک فروشنده، متوجه چند نکته اساسی می شویم. حجم عمده ای از بازار متوجه کولر های تبریدی است که نه کم مصرف هستند و نه دو منظوره. بلکه قیمت فاکتور اساسی است که منتج به خرید کولر سرمایشی بدون توجه به میزان مصرف در عمل و فقط با توجه به تبلیغات و برچسب های نصب شده بر روی کالا می شود.
جالب اینجاست که به سبب هزینه بر بودن خرید این قبیل کولر ها، حتی در صورت مشاهده مشکلات مربوط به هزینه برق مصرفی و تعمیرات و نگهداری که از کیفیت کم قطعات حاصل می شود، که در موارد متعدد ارجاع سرویس کار به محل مشاهده شده است، باز هم عموم به مصرف ادامه داده و از جایگزینی امتناع می ورزند. گاهی شاهد پرداخت های قبوض ۲ تا ۴ میلیون تومان در ماه برای مشتریان نیز بوده ایم.
دیگر اینکه، با چرخی در بازار کولر آبی مشهد می توان شاهد محصولاتی بسیار با کیفیت و جدید بود که قیمت بهترین کولر آبی ها حتی از ارزان ترین کولر تبریدی ها هم کم تر است. از بهترین مدل های اینورتردار کم مصرف تر بوده و بسیاری از عوامل ذهنی خریدار از جمله صدای کم را هم در بر دارند. باید باور کرد که بازار کولر آبی دچار تحول شده است.

 

کولر خورشیدی کم مصرف ترین در بازار

نسل جدید کولر آبی با بهره گیری از فناوری های روز مثل فیلتر آب، پو سلولزی به جای پوشال سوزنی، بدنه های پلیمری و موتور و پمپ های بهینه شده دارای مصرف کم برق، گرد و غبار فضا و بوی بد ناشی از رکود آب هستند.
مهم ترین تغییر در تولید کولر آبی های خورشیدی که گرچه در حدود قیمتی کولر گازی هستند اما مزیت تولید برق خودکار و فوق کم مصرف بودن آن ها، کولر آبی خورشیدی را به مراتب در اولویت بالاتری از انتخاب برای مصرف قرار می دهد.

با توصیف های ارائه شده در بالا در خصوص بازار کولر در مشهد، می توان اینگونه نتیجه گرفت که دلایل اصلی حرکت مردم به خرید کولر گازی، چیلر و فن کوئل به عدم شناخت کافی از بازار جدید کولر آبی ایران و تصورات ذهنی از استفاده از این قبیل کولر ها خلاصه می شود و هیچ دلیل فنی در پس این انتخاب ها وجود ندارد.
این قبیل کولر ها برای آب و هوای مناطقی دیگر نظیر کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپا و دارای مرزهای ساحلی و جنگل های فراوان تولید شده و دارای بازار خوبی است. از آنجایی که تبلیغات رسانه ای و فضای مجازی در سلطه چنین مناطقی است. تصور خرید کولر محبوب این نواحی بر ذهن مخاطب اثر گذاشته و در جایی مثل ایران و مشهد که کولر آبی قطعا مناسب ترین، کم مصرف ترین، ارزان ترین و بهینه ترین کولر سرمایشی است، مورد کم توجهی قرار می گیرد.

تنها با یک تماس با مراکز تخصصی تهویه مطبوع می توانید از چگونگی بهینه سازی مصرف انرژی منزل یا محل کار خود با دریافت خدمات مشاوره ای و فنی اختصاصی در خصوص خرید، نصب و راه اندازی انواع کولر از جمله کولر خورشیدی، اطلاعات کافی به دست آورید.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …