خانه / کولر آبی / بازار خرید کولر آبی مناسب

بازار خرید کولر آبی مناسب

آیا می دانید در هنگام خرید کولر آبی از بازار باید به چه نکاتی توجه کرد تا در نهایت بتوان کولر مناسب را خریداری نمود؟
هوای گرم و طاقت فرسای تابستان؛ بخصوص در محل کار، حال می خواهد این محل کار دفتر باشد، مغازه ای در بازار باشد یا آشپزخانه منزل؛ تصور آن هم بیشتر از حس گرما، کلافگی و تنگ شدن خلق را به یاد می آورد و خواه ناخواه قسمتی از ذهن هر فردی را به سمت یک وسیله خنک کننده مثل انواع کولر می برد تا بتوان به وسیله آن دما و هوای محیط را مناسب و قابل تحمل کرد.

امروزه به مدد پیشرفت های فراوان در فناوری شاهد تولید و فروش انواع تجهیزات خنک کننده نظیر پنکه، کولر آبی و گازی و هواسازها هستیم. اما کدام یک برای محیط  فعالیت و زندگی ما مناسب است؟ بعد از اینکه دانستیم هر یک چه قیمتی دارد، چه مزایا و معایبی نسبت به دیگری دارد و اینکه چه شکلی هست و به این نتیجه رسیدم که مثلا کولر آبی گزینه مناسب من برای خرید از بازار می باشد و قصد خرید کولر آبی از بازار را دارم باید به چه نکاتی در خرید نوع کولر آب توجه کنم؟ آیا انواع مختلفی دارد؟ در یک مدل خاص کولر آبی موجود در بازار و در برندهای مختلف، چه تفاوت های برای خرید وجود دارد؟

در این مطلب قصد داریم تا به صورت موجز شما را با برخی از نکات خرید کولر آبی مناسب از بازار آشنا کنیم.
اولین و مهمترین نکته در خرید کولر آبی، میزان مصرف انرژی آن است. گرچه در تصور خیلی از مردم قیمت و ظاهر کولر آبی نکته بزرگی جلوه می کند اما باید دانست که خرید یک کولر آبی ظاهرا زیبا و ارزان ولی با مصرف انرژی بالا، در دراز مدت باعث کاهش عمر کولر و همچنین ضرر مالی در بابت هزینه برق مصرفی می شود. پس حتما در هنگام خرید کولر آبی از بازار ابتدا به اعتبار برند تولید کننده کولر آبی توجه کنید و سپس به اعداد و ارقام مربوط به مصرف انرژی و بهینگی درج شده بر رو محصول یا دفترچه راهنمای آن نگاه کنید.

ساختار کاری کولر آبی های موجود در بازار به صورتی است که در صورت استفاده از الکتروپمپ و یا موتور الکترومکانیکی نامرغوب در آن میزان مصرف برق و آب در آن دچار تغیر قابل توجهی می شود. اگر پمپ آب کولر آبی به خوبی عمل نکند ممکن است میزان زیادی آب را پمپاژ کند و سبب پاشش آب رو قطعات کولر آبی شود و طول عمر آن ها را کاهش دهد و یا حتی باعث سوختن و از کار افتادن آن ها نظیر موتور شود. هنگامی هم که مناسب نبودن پمپ منتج به پمپاژ ضعیف آب شود هم حالتی مثل بی آبی در کولر ایجاد می شود که باعث داغ شدن موتور اصلی و در نهایت سوختن آن خواهد شد.

موتور کولر که تنها وظیفه به چرخش درآوردن تسمه انتقال نیرو به پره های حلزونی کولر آبی جهت انتقال هوای خنک به داخل محیط را دارد هم باید از کیفیت مناسب برخودار باشد تا علاوه بر برآوردن انتظاری که از قدرت کولر وجود دارد، میزان مصرف برق را هم افزایش ندهد. بنابراین در هنگام خرید کولر آبی از بازار حتما اقدام به مشورت و دریافت اطلاعات تکمیلی از متخصصین نمایید تا خریدی مطمئن و مناسب داشته باشید.

مطلب پیشنهادی

قیمت مرغوب ترین کولر آبی خورشیدی

کولر آبی خورشیدی، مرغوب ترین کولر آبی بازار است. قیمت این کولر باورنکردنی است. قیمت …