خانه / کولر آبی / انواع کولر آبی خورشیدی در ایران

انواع کولر آبی خورشیدی در ایران

کدام یک از انواع کولر خورشیدی در ایران، کارایی بالاتری دارد؟ آیا کولر آبی خورشیدی انتخاب خوبی برای سرد کردن هوا، در ایران می باشد؟

کولر خورشیدی دارای تنوعی همانند انواع کولر موجود در بازار است. در واقع هرگاه بتوانیم انرژی مورد نیاز کولر را از طریق خورشید تامین کنیم، توانسته ایم، کولر خورشیدی ایجاد نماییم. پس همانطور که در ایران کولر آبی و کولر گازی داریم، کولر خورشیدی هم می توانیم داشته باشیم.

اما از انواع کولر پر استفاده تر در ایران می توان به کولر آبی اشاره کرد هر چند خرید و فروش کولر گازی در سال های اخیر رشد بالایی داشته است.

 

انواع کولر آبی

انواع کولر آبی در ایران را می توان در دو گروه کلی کولر آبی پوشالی و کولر آبی سلولزی جای داد. کولر آبی سلولزی نمونه جدید کولر آبی پوشالی است که به جای پوشال در آن از پد سلولزی استفاده شده است و دارای عمر بالاتر، خنک کنندگی بهینه تر و بهداشت محط مطلوب تری است. از سمتی انواع کولر آبی از نظر اندازه را می توان به بخش های زیر تقسیم کرد:

  • کولر آبی ثابت دریچه جلو
  • کولر آبی ثابت دریچه بالا یا بالا زن
  • کولر آبی متحرک
  • کولر آبی پرتابل
  • کولر آبی کوچک رومیزی
  • کولر آبی تراکمی

هر یک از انواع کولر آبی یاد شده که در بازار ایران خرید و فروش می شود، دارای قابلیت تبدیل شدن به کولر آبی خورشیدی را دارند. در مجموع می توان نتیجه گرفت با توجه به قیمت تقریبا برابر کولر آبی خورشیدی با کولر گازی غیر خورشیدی در ایران و همچنین با توجه به موقعیت آب و هوایی غالب در ایران استفاده از کولر آبی خورشیدی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایش باشد.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …