خانه / کولر آبی / انواع کولر آبی با انرژی خورشیدی

انواع کولر آبی با انرژی خورشیدی

آشنایی با انواع کولر خورشیدی می تواند راهکار خوبی برای اطمینان از بهترین خرید در راستای بهینه سازی مصرف انرژی باشد. یکی از انواع بسیار کم مصرف و تاثیر گذار در کاهش انرژی مصرفی مدل کولر آبی این محصول است.

به جرات می توان گفت که سال های زیادی است که فناوری خورشیدی در راستای کاهش مصرف انرژی معرفی و شناخته شده است و به واقع خوب عمل کرده است. انواع محصولات خورشیدی به خصوص در اقلیم های پرتابش و گرم توانسته است، جایگاه خوبی را نزد مصرف کنندگان در راستای کاهش انرژی پیدا کنند. انواع کولر خورشیدی، یخچال خورشیدی، آبگرمکن خورشیدی و چراغ های روشنایی خورشیدی از جمله برخی از شناخته شده ترین این محصولات هستند.

اما در خصوص سرمایش که وابسته به سیستم های سرمایشی نظیر کولر، فن کوئل و چیلر است، شاهد افزایش مصرف انرژی یه صورت تصادعی در فصل گرما تا ده برابر حالت عادی هستیم. یکی از بهترین گزینه ها در کنار انواع قابلیت های جدید در انواع کولر اعم از آبی و گازی، بهره مندی از وسایل خورشیدی است. از جمله مهم ترین انواع کولر خورشیدی در ایران می توان به کولر آبی خورشیدی اشاره کرد که به واقع با عملکرد خاص خود دارای حداکثر توان ممکن در کاهش استفاده از انرژی است.

اشاره به این نکته بسیار حائز اهمیت است که یکی دیگر انواع کولر خورشیدی، کولر گازی خورشیدی است که مصرف برق تا میزان حداکثر ۶۰ درصد کاهش می دهد اما کولر آبی خورشیدی کاهش مصرف انرژی را تا میزان ۹۰ درصد ایجاد می کند که ۱۰ درصد باقی مانده برای آب است و انرژی برقی به طور کامل در این کولر خورشیدی توسط سیستم خورشیدی تامین می شود.

با این وجود هوز در ایران شاهد استفاده گشترده از انواع کولر خورشیدی بخصوص انواع کولر آبی خورشیدی نیستیم. گرچه در تمامی جهان ارزش افزوده ناشی از آن بر همگان مشخص شده و یک اولویت اساسی در هنگام خرید لوازم برقی امکان اتصال وسیله به سیستم خورشیدی است. حتی در مناطقی که آنچنان تابش خورشیدی وجود ندارد اما در کشوری که بیش از ۷۵ درصد ایام سال شاهد تابش انرژی خورشیدی هستیم چرا کماکان تمایل به خرید کولر های عادی وجود دارد؟

یکی از علت ها می تواند عدم اطمینان و آشنایی مردم با انواع چنین کولر هایی باشد که البته اطلاع رسانی نچندان کافی و عدم وجود مراکز و سایت های معرفی و فروش کولر خورشیدی خود می تواند مزید بر علت باشد. اما مژده به خریداران و افراد مشتاق به استفاده از انرژی خورشیدی، اینکه هم اکنون مراکز تخصصی آماده ارائه خدمات مشاوره، فروش، نصب و پشتیبانی انواع کولر خورشیدی در سراسر ایران و حتی صادرات به کشورهای همسایه در حجم عمده هستند.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …