خانه / کولر آبی / استفاده از کولر آبی خورشیدی در ایران

استفاده از کولر آبی خورشیدی در ایران

خرید و استفاده از انواع کولر خورشیدی در کشورهای همسایه از ایران پیشی گرفت. شاید کولر آبی خورشیدی، مرهمی برای درمان بحران انرژی ایران باشد.

در حوزه صنعت تهویه مطبوع و تبرید، محصولات مختلف که در ایران تولید می شوند، مورد توجه بازارهای صادراتی قرار می گیرند. کیفیت ساخت، قیمت مناسب و امکان استفاده در اسرع وقت از جمله مزیت های کالای تولید شده در ایران است. از جمله قوی ترین محصولات بازار صادرات ایران می توان به کولر آبی اشاره کرد که در کشورهایی مثل عراق و افغانستان و حتی برخی کشورهای افریقایی بی رقیب فعالیت و بازار داشته است.

از سویی ساخت کولر آبی در ایران همپای فناوری روز در حال تحول است و این تحول را می توان در فروش کولر آبی های جدیدتر میثل کولر آبی سلولزی، تراکمی و خورشیدی مشاهده کرد. مزیت هایی که در هر مدل وجود دارد، سبب شده است که خیل عظیمی از مشتریان برای استفاده از آن راغب شوند.

 

افزایش صادرات کولر آبی خورشیدی ایران

در ایران استفاده از کولر آبی سلولزی علی رغم تغییر اندک افزایشی قیمت کولر آبی، با توجه به تبلیغات و اطلاع رسانی های مناسب و تجربه استفاده از کولر سلولزی باعث گردیده که بازار فروش خوبی برای این مدل کولر فراهم آید. اما آنالیز بازار صادرات در چند سال اخیر نشان از آن دارد که صادرات برای کولر آبی خورشیدی بیشتر از سایر مدل هاست. شاید شرایط استفاده از کولر خورشیدی که بدون نیاز به برق کار می کند و شرایط سیاسی اقتصادی کشورهای واردکننده کولر آبی ایران، مسبب این امر باشد.

اما با نگاهی دقیقتر در سایر مناطق که از کولر آبی یا همان Evaporative Coolerاستفاده می کنند؛ کولر آبی هایی که در ایران هم ساخته نشده اند؛ می بینیم که الگو به سمت خرید و استفاده از کولر آبی خورشیدی در حال تغییر است. این به معنی وجود مزیت ها و ویژگی های خاص و سودآور در استفاده از کولر خورشیدی است.

در ایران هم اگر مردم از این نکات آگاهی کافی به دست آورند، به مانند بازار کولر سلولزی، کولر آبی خورشیدی هم می تواند، مورد خرید و فروش قرار گرفته و حتی رقبای سرمایشی خود را بی رقیب کنار بگذارد. اغلب آب و هوای ایران مناسب استفاده از کولر آبی است. اینکه کولر آبی بتواند به خوبی و بدون هیچ هزینه برقی و با کمترین مقدار آب فعالیت کند، می تواند در دراز مدت توجیه اقتصادی خوبی برای قیمت اولیه نسبتا بالای آن در قیاس با کولر آبی برقی باشد.
علاوه بر مزیت های پولی و مالی که برای مشتری به همراه خواهد داشت، باعث کاهش بحران انرژی در کل ایران و تسهیل برق رسانی با قیمت ارزان تر به تمامی نقاط و البته خود استفاده کنندگان از کولر آبی نی می شود. در واقع خرید و استفاده از کولر آبی خورشیدی یک استراتژی برد-برد برای خریدار آن خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

بهترین فروشگاه مرکزی کولر آبی خورشیدی

معرفی بهترین فروشگاه مرکزی برای خرید انواع کولر آبی، گازی و خورشیدی در ایران. کولر …